روزانه های سینمایی

پدیده «بازپخش» دامنگیر شبکه شد

کم تحرکی موسسات ویدیو رسانه برای تامین فیلم های تازه، سبب عرضه فیلم های اصطلاحاً ری اوردری(reorders) در بازار شده است. طی ۲۰ روزی که از آذر ماه می گذرد، فقط سه عنوان سینمایی ایرانی(«پرسه در حوالی من»، «بیست و یک روز بعد» و «ماحی») از سوی موسسات ویدیو رسانه در بازار توزیع شده است که یکی از آنها مربوط به گروه کم مخاطب «هنر و تجربه » است.

به موجب این گزارش، طی روزهای گذشته دو فیلم «چهارشنبه خون به پا می شود» و نیز «خشکسالی و دروغ» که یکی در ابتدای سالجاری و دیگری در سال گذشته در نمایش خانگی توزیع شده بودند، مجدداً در مراکز عرضه بارگذاری شده اند.

به نظر می رسد عرضه قسمت های اولیه دو مینی سریال «آشوب» و «عالیجناب» که آثار متوسطی به شمار می روند، نتوانسته است تا این لحظه عطش و اشتیاق بازار را به عناوین روز ایرانی پاسخگو باشد. به موجب اخبار رسیده چهارشنبه این هفته یعنی ۲۲ آذرماه قرار است فیلم سینمایی «خانه دختر»ساخته پرحاشیه «شهرام شاه حسینی» با کوتاهترین فاصله ممکن از اتمام اکران سینمایی اش، در سبد فروش محصولات نمایش خانگی قرار گیرد. در اینصورت توزیع عنوانی مانند «آباجان» به هفته آینده موکول می گردد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱ نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید