روزانه های سینمایی

هفته ای که بدون فیلم و سریال گذشت

 

با گذشت ده روز از ماه آذر، هنوز شبکه نمایش خانگی فیلم سینمایی تازه ای را به خود ندیده است تا مشتریان دائمی محصولات این شبکه فرصت داشته باشند تا اگر آخرین فیلم های عرضه شده در شبکه یعنی«نهنگ عنبر۲»،«سارا و آیدا» و «مالیخولیا»را ندیده اند، فرصت را برای تماشای آنهاغنیمت بشمرند. در خانه همسایه یعنی سینما تلاش ها برای اکران پی در پی انبوه فیلم های پشت اکران مانده سرعت گرفته است، نگاهی به برنامه سالن های نمایش فیلم در پردیس های سینمایی گویای اکران همزمان ۱۵ فیلم به جز فیلم های هنر و تجربه است. در نمایش خانگی کمتر نشانی از شتاب و برنامه ریزی برای پخش بیش از ۵۰ فیلم باقیمانده از سال ۹۳ تاکنون است.

قسمت دوم مینی سریال «آشوب» در این هفته توزیع نشد، تا فضا برای دلبری پوسترها و بیلبوردهای مینی سریال رقیب یعنی«عالیجناب» از مشتریان مساعد شود. پخش «هنرنمای پارسیان» بناست با افتخار این مجموعه را از روزهای آینده به مخاطبان تقدیم کند.. شواهد از پیشی گرفتن «عالیجناب» از «آشوب» خبر می دهد. قصه ای که در قسمت اول «آشوب» سرانداخته شد، برای انداختن قلاب خود در عواطف تماشاگران در ادامه باید سوسپانس ها و غافلگیری های بیشتری را روکند. رقابت دو پخش فعال شیکه یعنی «هنرنمای پارسیان» و «دنیای هنر» در رقابت دو مینی سریال محدود نمی شود، «هنرنمای پارسیان» به عنوان همکار موسسه «سوره» آماده توزیع قریب الوقوع اولین فیلم سینمایی«محمد رضا خردمندان» با عنوان«بیست و یک روز بعد» است. فیلمی که در سینمای بی قهرمان این سال های سینمای ایران توانست تحسین منتقدان را برانگیزد. پخش «دنیای هنر» نیز احتمالاً مجری پخش ششمین فیلم «هنر و تجربه» امسال «حوالی در پرسه من»به کارگردانی «غزاله سلطانی» است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱ نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • با سلام خدمت آقای فروتن

    آیا حقیقت داره که فیلم محمد رسول الله مجید مجیدی قراره هفته آینده توزیع بشه؟؟

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید