روزانه های سینمایی

مواظب باشید کلاه سرتان نرود

آش آنقدر شور شده است که صدای شرکت های مجاز هم درآمده و تشکل صنفی موسسات فیلمسازی از سرمایه گذاران خواسته است، فریب شیادان و کلاهبرداران را نخورند و پول و سرمایه اشان را هدر ندهند!

سابقه خبر کلاهبردای در سینما و ویدیو

: در سال های اخیر به موازات افزایش تولید فیلم و سریال در اشکال ویدیویی، سینمایی، مینی سریال و بلند، عده ای فرصت طلبانه سر راه علاقه مندان به سرمایه گذاری و یا بازی در فیلم ها کمین کرده و با نشان دادن در باغ سبز، خلق الله را سرکیسه می کنند. سناریوهایی که تاکنون برای سوء استفاده از احساسات سینما دوستان نوشته و به اجرا درآمده است، از حیث تنوع خودش به تنهایی دستمایه ای برای ساخت یک سریال است.! سازمان سینمایی و هیات داوری مستقر در خانه سینما هفته ای نیست که شکایتی را از مالباختگان و طلبکارانی که به سودای مشارکت در ساخت فیلم و یا بازی در آن هزینه هایی را متمحل شده اند، دریافت نکنند. این عده با وعده های خوش آب و رنگ اما در باطن دروغین افراد شیاد، پول قابل توجهی را برای سرمایه گذاری در ساخت یک فیلم و یا نقش آفرینی در مقابل دوربین  پرداخت کرده اند اما بعد از مدتی درمی یابند که تهیه کننده فیلم در دسترس نیست و یا پروژه به دلیل بروز اختلاف بین عوامل به سرانجام نرسیده است.

راه حل پیشگیری از کلاهبرداری در سینما چیست؟

چیست؟ راه حلی که به نظر انجمن صنفی شرکت ها و موسسات فیلمسازی رسیده است، آن است که داوطلبان سرمایه گذاری و همکاری با پروژه های سینمایی قبل از اینکه دست به جیب شوند به محل انجمن و یا سازمان سینمایی مراجعه کنند و یا با آنجا تماس حاصل کنند. در این رابطه دو نکته حائز اهمیت است اولاً سازمان سینمایی باید مستقلاً در این رابطه اعلام موضع کند و هشدارهای لازم را به مردم بدهد ثانیاً کافی است انجمن موصوف یا دولت اسامی شرکت های مجاز را روی سایت هایشان قرار دهند تا با یک جستجوی ساده متقاضیان بتوانند دوغ را از دوشاب تشخیص دهند و فریب شرکت های تقلبی و دروغین را نخورند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید