روزانه های سینمایی

قصه شهرزاد دوباره روایت شد

به میمنت و مبارکی قسمت اول از فصل دوم سریال «شهرزاد» از امروز رونمایی شد و توزیع و انتشار نسخه فیزیکی و اینترنتی مجموعه باعث شد تا دهها هزار نفر در ساعات اولیه توزیع سریال، کنجکاوانه به تماشای آن بنشینند. نسخه اینترنتی سریال همانطور که قابل پیش بینی بود انحصاراً توسط سامانه «لوتوس پلی» بارگذاری شد تا علاقمندان با پرداخت ۱۰ هزار تومان برای یک ماه از تمام فیلم و سریال های بارگذاری شده در سایت «لوتوس پلی» استفاده کنند. پیشتر رئیس انجمن صنفی شرکت های نمایش آنلاین ویدیویی، «لوتوس پلی» را غیرقانونی دانسته بود. با نگاهی به صفحه اول سایت «لوتوس پلی» بدون اشاره به پیشینه سایت فقط به این مطلب اکتفا شده است که سابقه فعالیت تیمی که با «لوتوس پلی» همکاری می کنند، ربع قرن می باشد.!

در حاشیه پخش اینترنتی سریال این نکته حائز اهمیت است که کاربران از اینکه به جز پرداخت حق اشتراک ماهانه، ناگزیرند هزینه مصرف ترافیک اینترنت را هم متحمل شوند، ناراضی هستند و در ادامه ممکن است بعضی از مخاطبان به سراغ شیوه های ارزان تر اما غیرقانونی بروند. این در حالیست که مشترکان بسیاری از شرکت های معروف اینترنتی مدتهاست که با عضویت در سرویس vod های موجود، عناوین مورد علاقه خود را با اینترنت رایگان می بینند.

«شهرزاد۲» به مدت ۶۴ دقیقه از ۲۹ خرداد به کارگردانی «حسن فتحی» توزیع شده است. همزمان با این اقدام قسمت دوازدهم مجموعه «عاشقانه» نیز در دو روز آینده منتشر خواهد شد. رقابت این دو مجموعه در هفته های آینده برای جذب تماشاچی جالب توجه خواهد بود.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید