روزانه های سینمایی

فیلمی که نتوانست جنجال بپا کند!

نمایش آرم استیشن «بنیاد سینمایی فارابی» در ابتدای فیلم سینمایی«جنجال در عروسی» این توقع را در بیننده ایجاد می کند که با فیلمی استاندارد و کم عیب و نقص روبرو خواهد بود. زیرا فارابی برای حمایت از پروژه های سینمایی، فیلمنامه عموم آثار دارای پروانه ساخت را جداگانه بررسی می کند و نقطه نظرات کارشناسان بخش فرهنگی خود را با تهیه کنندگان و کارگردان متقاضی تسهیلات، در میان می گذارد. مضافاً که تیم سازنده «جنجال در عروسی» اصرار زیادی دارد تا فیلم را محصول مشترک ایران و فرانسه بداند. میکس صدای فیلم در فرانسه فقط یکی از جنبه های این همکاری مشترک است. فیلم از رهگذر نمایش مکرر تیزرهای خود از شبکه های تلویزیونی، توانست حدود ۳۰۰ هزار تماشاچی را جذب کند.

داستان فیلم در باره چیست؟در یک مجلس عروسی میزبان بچه ها را دور از دسترس و نگاه والدین شان نگهداری می کند. همین امر باعث می شود تا بچه ها به وضعیت پیش آمده شک کنند و پی به وقوع اتفاقاتی در پشت صحنه عروسی ببرند. چرا بچه ها مزاحم اعمال خلاف برادر داماد به عنوان میزبان شناخته شده اند، در فیلم پاسخی برای آن نمی یابید. چرا والدین راضی به جدایی فرزندان شان می شوند و در طول مراسم جشن عروسی سراغی از بچه هایشان نمی گیرند، فیلم جوابی به شما نمی دهد.

فیلم برای بچه ها آموزنده است؟ با کمال تاسف فیلم به دلایلی جنبه بدآموزی دارد. پدر با بازی(علیرضا خمسه) بدون هیچ دلیلی پسرش را تشویق به درگیری و تنش با «منوچهر» می کند. منوچهر پسر عموی مادری نوجوان فیلم است. به دلیل عدم موفقیت فیلمساز در خلق فضای فانتزی، روابط و مناسبات داستان اینجایی نیست و منطق بر مناسبات و روابط شخصیت ها حاکم نیست.

ویژگی فیلم چیست؟ استفاده از جلوه های ویژه (پرده سبز) برای از زمین بلند کردن بعضی از کاراکترها، تنها تمهید تصویری فیلم برای خلق فضایی هیجان آور است.

فیلم سه بعدی است؟ در اکران عمومی شاید تماشاگران در سینماهای مجهز به سامانه نمایش سه بعدی، فیلم را با عینک مخصوص دیده باشند اما در نمایش خانگی فیلم در فرمت کاملاً معمولی عرضه شده است. مضافاً که طراحی و اجرای صحنه های فیلم ضرورتاً برای فیلم سه بعدی کافی نیستند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱ نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • پشت جلد والت فیلم این عنوان به چشم میخورد: برای خرید نسخه بلوری سه بعدی با این شماره تماس بگیرید. تماس گرفته شد و خانمی که تلفن را پاسخ میدادند گفتند که یکماه دیگر تماس بگیرید. یکماهی که بنظر میرسد هیچوقت به پایان نرسد.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید