روزانه های سینمایی

سلام سینما خداحافظ ویدیو

یکی دیگر از مدیران موسسات ویدیو رسانه، تهیه کننده سینما شد و فعالیت های اصلی خودش را در زمینه نمایش خانگی اگر نگویم متوقف کرد، تا حد زیادی کاهش داد. بعد از آنکه مدیران عامل موسسات «پارس ویدیو» و «افق رسانه پاسارگاد» در نقش تهیه کنندگان سینما ظاهر شدند و در کارنامه اشان تهیه یکی دو فیلم سینمایی ثبت شد، به مرور نقش آنها در تامین و تکثیر عناوین ایرانی و خارجی برای شبکه نمایش خانگی کمرنگ شد.

موسسه «افق رسانه پاسارگاد» به مدیریت «فرهاد گلی»مدتهاست که در بازار نمایش خانگی غایب است و آخرین فیلمی هم که ناشر آن موسسه «پارس ویدیو» بود، «رسوایی۲» ساخته «مسعود ده نمکی» و به تهیه کنندگی«محمود سلطانی» مدیر عامل موسسه«پارس ویدیو» بود. این روزها نوبت به «حس داها» رسیده است که بخت خود را در تهیه یک اثر سینمایی بیازماید و چشم انتظار استقبال مخاطبان و سینماروها باشد. مدیر عامل موسسه ویدیو رسانه «سینما رسانه آسیا»این روزها با نمایش فیلم«عشق نیکان» در جشنواره کودک و نوجوان اصفهان، در قامت یک تهیه کننده سینما ظاهر شده و به اظهار نظر پرداخته است. وی در گفتگویی درباره هدفش از تولید فیلم عشق نیکان» اظهار کرده است: موضوع فیلم عشق نیکان گذشت و ایثار است و یک رقابت در کنار رفاقت را نمایش می‌دهد. این تهیه کننده سینما با اشاره به استقبال مخاطبان از فیلم عشق نیکان گفت: نمایش این فیلم در جشنواره فیلم کودک با استقبال بی نظیر مخاطب روبرو شد به طوری که همزمان در دو سالن اکران داشتیم. این تهیه کننده درباره جشنواره فیلم کودک گفته است: برنامه ریزی مناسبی در برگزاری جشنواره فیلم کودک امسال دیده شد که به نظر حاصل تجربه مسوولان برگزاری آن است.

موسسه«سینما رسانه آسیا» که پیش از این نیز با انیمیشن های خارجی و فیلم های ویدیویی خود را در شبکه نمایش خانگی مطرح کرده بود، در سال های اخیر کم فروغ بوده است و با ورود مدیرعامل موسسه به عرصه تهیه کنندگی سینما، احتمالاً کار تامین و توزیع عناوین ایرانی و خارجی با برند تجاری «سینما رسانه آسیا»را باید تمام شده قلمداد کنیم.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید