روزانه های سینمایی

سرنوشت مشترک این دو سینماگر

 

مهدی گلستانه همزمان با تهیه کنندگی سریال«عاشقانه»، چند دانگ حواسش را به آماده سازی فیلم«نقطه کور»برای اکران عمومی داد؛ شاید به همین خاطر بود که چند صباحی گره در کار توزیع بموقع قسمت های اولیه سریال افتاد و در نهایت فرد با تجربه دیگری هم در کنار دست «گلستانه» قرار گرفت تا کشتی سریال را سالم و بی دغدغه به ساحل مقصود برسانند. سریالی که سه قسمت دیگر تا بسته شدن پرونده آن باقی نمانده است.

 داستان به همین جا ختم نشد و کارگردان سریال «عاشقانه» نیز برای اینکه از جناب تهیه کننده عقب نماند او هم به سراغ فراهم کردن تمهیدات نمایش عمومی فیلمی افتاد که زمستان ۹۴ تولید کرده بود. در حالیکه سریال «عاشقانه» به خاطر بازخوردهای اجتماعی و ممیزی های دولتی نیازمند توجه و تمرکز لازم بود، «منوچهر هادی»پرونده اکران فیلم «کارگر ساده نیازمندیم»را گشود تا نمایش فیلم بتواندخاطره خوش « من سالوادور نیستم» را برایش تکرار کند.

کار برای«گلستانه» و «هادی»زمانی سخت تر شد که این بار هر دوی آنها تهیه کننده فیلم های شان بودند و به همین خاطر ناگزیر بودند که برای اکران مناسب فیلم هایشان در شلوغ بازار اکران فیلم در ایران، به هر دری بزنند و از انجام هر کاری برای رسیدن به هدف فرو گذار نکنند. «نقطه کور» در بهار و به دنبال آن«کارگر ساده نیازمندیم» در تابستان رنگ پرده را به خود دیدند. هر قدر متن و حاشیه «عاشقانه» باعث فراگیری و اقبال مخاطبان به این مجموعه شد، اما در سینما تقدیر برای رفقای گرمابه و گلستان«مهدی» و «منوچهر»، به گونه دیگری رقم خورد و هر دو فیلم نتوانستد در رقابت با فیلم های پرمخاطب اکران ۹۶ جایگاه با ثباتی داشته باشند. «نقطه کور» به نقطه روشنی در کارنامه سینمایی«گلستانه» بدل نشد و «کارگر ساده نیازمندیم»با اکران نه چندان گرم در هفته اول بدجوری نیازمند تماشاگر است.

با شروع ضعیف سریال«شهرزاد» در سه قسمت نخست، تماشاچیان با اشتیاق قسمت های تازه«عاشقانه» را که به اوج داستان و درگیری شخصیت ها نزدیک شده است، دنبال می کنند. شیرینی موفقیت«عاشقانه» کار مشترک«گلستانه» و «هادی» آنقدر هست که شرنگ ناشی از ناکامی آنها در اکران فیلمهایشان را بی تاثیر سازد.!

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱ نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • همزمان با پخش فیلم کارگر ساده که بنظرم جدای از فیلم سالوادور از سایر فیلمهای منوچهر هادی ضعیفتر بود و سریال عاشقانه، این کارگردان مشغول فیلمبردای فیلم سینمایی آینه بغل با بازی گلزار، جواد عزتی، یکتا ناصر و نازنین بیاتی میباشد

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید