روزانه های سینمایی

زمان توزیع فیلم نهنگ عنبر ۲ در شبکه

زمان توزیع نسخه ویدیویی فیلم «نهنگ عنبر۲» در شبکه نمایش خانگی که بسیاری از مخاطبان در انتظار آن هستند، چندان دور نیست. این روزها بسیاری در گوگل به دنبال زمان پخش نهنگ عنبر ۲ هستند. تجربه نشان داده است که مناسبت های تقویمی در چگونگی تامین و توزیع فیلم های سینمایی برای شبکه نمایش خانگی دخالتی ندارند و به این خاطر در مناسبت های عزاداری هم منع و محدودیتی برای عرضه مثلاً فیلم های کمدی وجود ندارد. این قاعده زمانی به استثنا تبدیل می شود که مراجع نظارتی از شرکت های پخش بخواهند که از توزیع عنوان یا عناوین خاصی در مناسبت های سوگواری خودداری کنند.

زمان پخش نهنگ عنبر ۲

«نهنگ عنبر ۲» که مدت ها پیش پروانه نمایش خانگی آن صادر شده است، با ورق خوردن برگ های تقویم و عبور از ماه صفر، راهی مراکز عرضه خواهد شد تا پدیده سینما در سال ۹۶ در شبکه نمایش خانگی و گستره توزیع کشوری آن، به رخداد شورانگیزی بدل شود. آنطور که برنامه آینده شرکت های پخش نشان میدهد، نوار نمایش فیلم های تلخ اجتماعی ادامه دارد و به این خاطر اشتیاق مردم برای دیدن اثری انرژیک و شاد از پی دو ماه سنگین و حزن انگیز محرم و صفر، به یک فوران احساسی و روانی در هفته آینده بدل خواهد شد.

برنامه‌های آینده شبکه نمایش خانگی

در برنامه بزودی موسسات «سوره»، «تصویر گستر پاسارگاد» و «تصویر دنیای هنر»به ترتیب نام فیلم های متوسط«سارا و آیدا»به کارگردانی «مازیار میری»، «آباجان» ساخته «هاتف علیمردانی» و «مالیخولیا» ساخته «مرتضی آتش زمزم» به چشم می خورد. «سارا و آیدا»در برنامه تابستانی سینماها نتوانست موفقیت فیلم «حوض نقاشی» را برای سازنده اش تکرار کند اما با این حال مخاطبان جوان تا حدی با قصه فیلم همذات پنداری کردند و نگذاشتند چراغ گیشه فیلم کم فروغ شود. «آباجان» در فهرست فیلم های نوروزی اکران قرار داشت و به رغم تلخی قصه ای که زندگی دشوار سال های جنگ را روایت می کرد، این فرصت را یافت که دیده شود؛ با این حال «علیمردانی» هم نتوانست حلاوت «کوچه بی نام» را در کام تماشاگران بچشاند. «مالیخولیا» جایگاه خوب و مطمئنی را در جدول فروش نیافت و شاید بر خلاف سینما در نمایش خانگی و نمایش های اینترنتی حداقل سرگرم کننده جلوه کند.

هر سه فیلم آینده شبکه، منتخبی از فیلم های به نمایش در آمده در اکران ۹۶ هستند و از این حیث آثار روز شبکه محسوب می شوند. اگر سینماها در ادامه اکران دلخوش به فیلم پر فروش «آینه بغل» ساخته «منوچهر هادی» در هفته های آینده هستند، نمایش خانگی به جز «نهنگ عنبر ۲» برای توزیع موفق «اکسیدان» نیز حساب ویژه ای باز کرده است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید