روزانه های سینمایی

رونمایی از یک فیلم فراموش شده

«گنجشگک اشی مشی»شصت و سومین فیلم ایرانی عرضه شده در شبکه نمایش خانگی چند ویژگی دارد.

۱.فیلم اپیزودیک است و در واقع سه فیلم بدون هیچ خصلت معنایی مشترک در کنار هم چیده شده اند.

۲. سه فیلمساز شناخته شده سینمای کودک سه اپیزود را تولید کرده اند و شخصیت های نوجوان در هر سه فیلم هنرنمایی می کنند.

۳.فیلم «گنجشگک اشی مشی»متاسفانه با اینکه تولید سال ۱۳۹۲ است و در جشنواره سی و دوم فجر به نمایش درآمد، راهی به اکران نیافت و مستقیماً در سبد محصولات نمایش خانگی قرار گرفت.

۴. به زعم منتقدان بهترین اپیزود فیلم «نفس» ساخته «غلامرضا رمضانی» است.

۵.فیلم محصول بنیاد سینمایی فارابی است همان نهادی که بارها نشان داده است برای اکران و یا عرضه فیلم هایش هیچ عجله ای ندارد.!

درخلاصه فیلم آمده است: « اپیزود اول فیلم «گنجشکک اشی مشی» به نام «بن بست»: درباره جلیل، نوجوان ۱۵ ساله ای است که پس از سه سال زندان بودن از کانون اصلاح و تربیت آزاد می شود اما نمی تواند ردی از مادرش که خود را از او مخفی می کند، بیابد. اپیزود دوم فیلم «گنجشکک اشی مشی» به نام «نفس»: درباره نسیبه است که با آزاد شدن شوهرش از زندان مجبور است دخترش را که سال‌ها پیش به سپیده واگذار کرده پس بگیرد. اپیزود سوم فیلم «گنجشکک اشی مشی» به نام «مرا بشنو»: درباره نرگس دختر ناشنوای پانزده ساله ای است که نوجوانی موفق ومورد توجه همه است. اما پدرش قصد دارد او را به اجبار به عقد علیرضا درآورد و این ازدواج اجباری به معنی فرو ریختن کاخ آرزوهای نرگس است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید