روزانه های سینمایی

رقبای آنلاین پیش افتادند

در غیاب تشکل های صنفی موسسات ویدیو رسانه و سکون و سکوتی که بر مناسبات مدیران موسسات حاکم شده است، رقبای اینترنتی آنها با حضور نماینده وزارت کار و امور اجتماعی، هیات مدیره خود را برگزیدند.

ماجرا از این قرار است که انجمن صنفی شرکت های پخش آنلاین ویدیویی با انجام ترتیبات قانونی تشکل صنفی خود را رسمیت بخشیدند و با تقسیم کار صورت گرفته از این پس پیگیری امور صنفی در تعامل با سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی شکل جدی تری به خود خواهد گرفت.

همزمان با این رویداد صنفی خبرها حکایت از عزم جزم سازمان سینمایی در دولت دوازدهم برای نظارت بر فعالیت  شرکت ها و مراکز عرضه بر خط ویدیویی به گونه درخواستی دارد و کار تدوین و تصویب مقررات نظارتی به مراحل اجرایی نزدیک شده است.

در نقطه مقابل یعنی جایی که ناشران ویدیویی نسخه فیزیکی محصولات سینمایی را تامین و توزیع می کنند، پس از استعفای دبیر اتحادیه صنفی موسسات ویدیو رسانه و کوچ رئیس اتحادیه از فعالیت های ویدیویی، نشانه های حیاتی در آن تشکل صنفی دیده نشد و اعضای اتحادیه نشست و برخاستی نداشتند. دیگر تشکل مدیران موسسات ویدیو رسانه که با عنوان کانون موسسات نمایش خانگی در همان سال ۱۳۹۴ با تشویق مدیران دولتی وقت اعلام موجودیت کرد، سرنوشتی بهتر از تشکل اول ندارد و کانون یاد شده از متن واقعیات و مسائل این روزهای شبکه نمایش خانگی غایب است.

بد نیست این را هم بدانید که در انتخابات انجام شده، محمد صراف از موسسه آینه جادو، محمدعلی خطیبی از شرکت نشر الکترونیکی ایران، آیدین گلپروری از شرکت سرزمین شاتل، احمد فرهودی از شرکت صباسل آریا و محسن احمدی از شرکت گسترش سامانه‌های هوشمند آسمان به عنوان اعضای هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های نمایش ویدیوی آنلاین VOD و IPTV انتخاب شدند.

همچنین محمد جواد شکوری از شرکت فناوران ایده‌پرداز صبا و حسین اسکاره طهرانی از شرکت باران تلکلام نیز به عنوان اعضای علی‌البدل اول و دوم هیات مدیره و سهیل عالمی از شرکت ایلاء نرم افزار و سیاح از رهپویان خرد ایرانیان به عنوان بازرسان صنف انتخاب شدند.

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید