روزانه های سینمایی

دیدار تو حل مشکلات است

ستاره کسی که پیش مردم شیرین شود هر کاری از او با واکنش و اقبال مردم روبرو می شود. محبوبیت«مهران مدیری» نزد طبقات مختلفی از مردم کافی بود تا نخستین فیلم او در تمام ساعات اکران بویژه در هفته های نخستین مورد استقبال انبوه مخاطبان قرار گیرد و یکی از پردیس های سینمایی تهران سئانس هایی از اکثر سالن هایش را فقط به فیلم «ساعت ۵ عصر» اختصاص دهد. به همین خاطر فروش نسبتاً خوب نسخه دی وی دی همین فیلم خیلی دور از انتظار نیست، ولو آنکه قصه ساده و یک خطی فیلم و اجرای تلویزیونی آن چندان درخور و انگ پرده بزرگ نباشد.

 فیلم «ساعت ۵ عصر» را موسسه تصویر گستر پاسارگاد تامین کرده است.

پازل ناقصی از یک قهرمان

 نام فیلم «انزوا»ست و تم آن در باره شک و تردید، خیانت و سوء ظن در روابط زناشویی است. مضمونی که ظاهراً نخستین انتخاب برای بسیاری از سینماگران در یک دهه گذشته بوده است چه «مرتضی علی عباس میرزایی» فیلم اولی باشد و چه سینماگری استخوان خرد کرده و پا به سن گذاشته. فیلم به رغم مضمون تکراری، یک شبه قهرمان با بازی «امیر علی دانایی» دارد که می خواهد به هر قیمتی شده سر از صحت و سقم حرف هایی که در باره همسرش «زهره» شنیده است، درآورد. «پرویز» همسر زندانی «زهره» نمی تواند در طول دوران مرخصی شمایل یک قهرمان را به نمایش بگذارد چون جدا از کم تجریگی «دانایی»، فیلمنامه فضای کافی را برای تجلی بروز صفات و منش این قهرمان فراهم نمی کند. عجله و شتابزدگی جوان های فیلمسازی مثل «عباس میرزایی»در حین نگارش فیلمنامه و شکست سنگین فیلم هایشان در اکران عمومی می تواند حکم نقطه پایانی برای فعالیت های سینمایی آنها باشد.

«انزوا» را موسسه «هنر اول» تامین و توزیع کرده است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید