روزانه های سینمایی

سلکشن رویا به کابوس بدل شد؟

دانلود نهنگ عنبر۲؟! ​شوخی اش هم قشنگ نیست! صبح امروز خبر انتشار غیرقانونی فیلم نهنگ عنبر ۲ در گروه های پیام رسان مرتباً دست به دست شد و البته تا این لحظه واکنشی از سوی تهیه کننده فیلم و ناشر ویدیویی آن یعنی موسسه «تصویر گستر پاسارگاد» و شرکت پخش آن «دنیای هنر» مشاهده نشده است. به موجب این گزارش، سکوت ذینفعان در قبال این خبر، تردیدها نسبت به صحت و سقم آن را افزایش می دهد. تا لحظه تنظیم این خبر اغلب سایت های پربازدید با کلید واژه دانلود نهنگ عنبر۲ فقط وعده قراردادن لینک دانلود فیلم را همزمان با توزیع رسمی آن داده اند.

پیگیری «روزانه های سینمایی»از مراجع نظارتی دولتی مسئول نیز گویای جدی نبودن خبر منتشر شده دراین زمینه است؛ زیرا تهیه کنندگان سینمایی و ویدیویی اثر چنین اتفاقی را رسماً به مراجع مسئول منعکس نکرده اند

تجربه نشان داده است که فیلم های پر فروش همواره در معرض سوء استفاده فرصت طلبان هستند و در بسیاری از موارد انتشار نسخه غیرمجاز آنها درست در آستانه توزیع رسمی نسخه ویدیویی آنها صورت می گیرد. این اقدام که تاکنون بارها صورت گرفته است، معمولاً توزیع زودتر از موعد نسخه رسمی در بازار را در پی داشته است تا واکنش سریعی در قبال متخلفان و سارقان باشد.

خاطر نشان می سازد، زمان پیش بینی شده برای عرضه سراسری فیلم «نهنگ عنبر ۲» نخستین روز ربیع الاول یعنی دوشنبه ۲۹ آبان ماه جاری است و به خاطر تعطیلات و مناسبت های خاص مذهبی پایان ماه صفر امکان توزیع زودتر از موعد این فیلم وجود ندارد. هر چند که هنوز بسیاری در گوگل این عبارت را جستجو خواهند کرد: دانلود نهنگ عنبر۲

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۵ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • سلام پخش کننده نهنگ عمبر۲ هنرنمای پارسیان میباشد.درتلگرام نسخه دانلود آن میبشد جالبتر اینکه دارای کیفیت خوبی است اگر درگذشته میگفتند نسخه پرده ای لورفته الان چه جوابی می دهند؟

    بایددیدآیانسخه  غیرقانونی اینبارهم ازطریق یک ویدیوکلوپی درفلان جا  لورفته!!!!

    قطعا سریال دنبال دارقاچاق نسخه های غیرقانونی فیلمهای پرفروش باکبفیت خوب درفضای مجازی ازسهل انگاری و … گذشته وتبدیل به یک رویه شده.اینکه بعداز نسخه قاچاق سریعا نسخه اصلی توزیع میشود هم جای تعجب است .چراباید نسخه اصلی باتاخیر عرضه شودتااین مشکلات بوجودبیایید.قبلاهم راجع به گشت ارشاد۲-۵۰کیلو آلبلو  و… این اتفاق افتاده.. 

  • آقای فروتن شما صدای مارو به این آقایان برسونید آخه چه جوری نسخه های اورژینال رو بیاریم دیگه امحا فایده نداره این سایت ها وکانال ها تلگرام وشبکه های ماهواره رو دریابن یعنی واقعا هیچ کاری نمیشه کرداینا که بااین سرعت سایت های تاینی و…… رو بستند نمیتون این کانال رو یه فکری براش کنن شرمنده استادفروتن باتشکر

  • با سلام .

    بنده هم انتشار نسخه غیرقانونی را تایید می کنم . دیروز یکی از همکاران آن را روی فلش ریخته بود و به بقیه نشان می داد فقط برای اینکه ثابت کند شایعه نیست و البته خودش اصلاً قصد بهره برداری نداشت!

  • تصویرگستر پاسارگاد هم بی رحمانه پرفروشترین فیلم تاریخ سینمای ایران را بدون هیچ صحنه های اضافه شده یا پشت صحنه ای به بازار داد. براستی تفاوت نسخه ی دانلودی با نسخه ی دی وی دی در جیست؟ فقط مصرف کننده باید حمایت کند؟ تکلیف پخش کننده چیست؟ فقط سود از فروش؟

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید