روزانه های سینمایی

ادامه این سریال را از «شبکه تماشا» دنبال کنید!

به موجب تصمیمات تازه مدیران سیما، پخش سریال های خارجی بزودی از «شبکه نمایش» حذف خواهد شد و از این پس «شبکه تماشا» نسبت به پخش آنها اقدام خواهد کرد. اواخر سال گذشته بود که پخش سریال های «خانه پوشالی» و «فرار از زندان» از «شبکه نمایش» موجی را ایجاد کرد و موجب محبوبیت این شبکه نزد علاقمندان به سریال های پرمخاطب آمریکایی شد. با این تصمیم «شبکه نمایش» همچون گذشته صرفاً نمایش دهنده فیلم های سینمایی متوسط خارجی بوده و در دایره محدودی به کار خود ادامه خواهد داد. این شبکه پیش از این قصد داشت که سریال هایUNDERGROUND و PERSON OF INTERESTرا در کنداکتور پخش خود بگذارد که به این ترتیب اگر حرف و حدیثی برای پخش آنها پیش نیاید، باید منتظر نمایش آنها در «شبکه تماشا» بود.

به روایت این منبع، تامین برنامه های خارجی سیما برای تأمین سریال‌های روز آمریکایی با مشکلاتی در خارج از مرزها روبروست. به عنوان مثال خرید سریال ریشه ها ROOTS (۲۰۱۶) که گزینه خرید تلویزیون برای پخش بود، باشیطنت و مداخله شبکه‌های فارسی زبان «من‌وتو»منتفی شده است؛ زیرا کمپانی پخش کننده سریال از فروش آن به تلویزیون ایران منصرف شده است.

به موجب گزارش همین منبع مجموعه STAR TREK یا «پیشتازان فضا» شامل۱۲فیلم سینمایی است که ۹نسخه از آنها تاکنون توسط آقای محمود قنبری دوبله شده است ولی نسخه ۲۰۱۶ آن به دلایلی قابلیت پخش ندارد. این سری فیلم قرار است در باکس فیلم‌های دنباله دار پخش شود؛ این بخش مدتی است که آغاز به کار کرده است. در واقع این فیلم‌های دنباله دار قرار است خلأ سریال‌های شبکه نمایش را پر کنند ولی طبعاً موضوع فیلم و سریال دو بحث مجزا هستند و هر کدام بینندگان خاص خود را دارند.

در صورت نقل مکان سریال های خارجی از «شبکه نمایش» به «تماشا» قطعاً زمان زیادی لازم است تا شبکه جدید، هویت تازه ای به خود بگیرد و بتواند مشتریان و بینندگان «شبکه نمایش» را به خود جذب کند. هر چند که توقف پیش آمده در پخش ادامه سریال «خانه پوشالی» این ظن را تقویت می کند که پخش سریال های روز آمریکایی در تلویزیون ممکن است اصلاً ادامه پیدا نکند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید