روزانه های سینمایی

خیمه دولتی ها سنگین تر می شود

اپراتور دولتی همراه اول سال گذشته با انتشار اطلاعیه ای نشان داد که عزمش را جزم کرده است تا همانند دو اپراتور رقیب شبه دولتی، استریم ویدیو راه بیاندازد و حالا که دور دور عکس یادگاری گرفتن بزرگ سرمایه داران با فناوری vod است، چیزی از رقبا کم نیاورد. اول قرار بود تابلوی «اول مارکت» بر سر در این دکه و دکان جدید نصب شود تا اینکه امسال نام «رسانه اول» برای سامانه ویدیوی درخواستی برگزیده شد.

در ادامه همین تلاش ها «رسانه اول» با ارسال پیامکی به همه مشترکان همراه اول، وعده داده است که در صورت عضویت در این سامانه و تماشای رایگان فیلم وسریال های بارگذاری شده، بین کاربران قرعه کشی صورت می گیرد و خوش شانس ها برنده خودروهای لوکس خواهند شد. به این ترتیب برگ بنده این سرویس جدید در قیاس با چهار پنج سرویس فعال دیگر، همین خودروهای اهدایی خواهد بود که البته خبر از چپ پر این شرکت برای جذب مشتری می دهد.

ورود سرمایه گذاران و شرکت های دولتی در عرصه های مختلف، چیز تازه ای نیست و ظاهراً اراده ای هم برای وانهادن فضا به نفع بخش خصوصی وجود ندارد. به همین خاطر بعید نیست که در شرایط پیش رو، فضا برای تنفس اندک شرکت های خصوصی تنگ تر از گذشته گردد و این عده قافیه را به رقبایی که با در اختیارداشتن انحصارات، دغدغه تامین و بازگشت سرمایه را ندارند، ببازند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید