روزانه های سینمایی

خبرهای چند خطی از موسسات ویدیو رسانه

با توسعه فعالیت استریم ویدیوها دو موسسه ویدیو رسانه در تدارک ساخت یک سریال بصورت مشترک هستند تا در آینده فعالیت خود را با عرضه این سریال در اینترنت رسماً آغاز کنند و برای همیشه با شبکه نمایش خانگی به شکل سنتی آن وداع کنند. یکی  از این موسسات در اوایل دهه هشتاد و دیگری در سال های گذشته کار خود را در شبکه آغاز کردند. پیش از این موسسه «تصویر گستر پاسارگاد» با برند لوتوس پلی کار سرویس ویدیو درخواستی خود را آغاز کرده بود و موسسه «قرن ۲۱» با برند «فیلم ۲۱ »از سایت اختصاصی خود بزودی رونمایی خواهد کرد.

بعد از ظهور مجدد موسسه «پارسیان» در اواخر سال گذشته، در مردادماه نیز موسسات «افق رسانه پاسارگاد» و «گلرنگ رسانه» با تامین و انتشار دو عنوان فیلم دفتر حضور و غیاب در شبکه نمایش خانگی را امضا کردند. «گلرنگ رسانه» سرمایه گذار تازه ترین فیلم «ابوالحسن داودی» با بازی «رضا عطاران» نیز هست.

موسسه «ایده آل سینما» که در سال ۱۳۹۴ مجوز فعالیت خود در زمینه نمایش خانگی را اخذ کرده بود، پس از مدتها که عناوین خارجی خود را با برند سایر موسسات راهی بازار می ساخت، سرانجام فصل پنچم سریال انیمیشن «گوسفند زبل» را با لوگوی اختصاصی خود در پیشحوان های فروش در سراسر کشور نشاند. «ایده آل سینما» به دلیل در اختیار داشتن نمایندگی رسمی توزیع محصولات بسیاری از شرکت های معتبر پخش و مالکیت توزیع منطقه ای شمار قابل توجهی از عناوین خارجی، برنامه ریزی خاصی برای حضور در بازار نمایش خانگی و عرضه برخط آثار خود در آینده نزدیک کرده است.

محمد رضا عباسیان مدیر عامل اسبق موسسه «رسانه های تصویری» مدتی است با دریافت مجوز یک موسسه ویدیو رسانه، تمام تجربیات انباشته خود را برای اداره موسسه ای موفق به کار گرفته است. سریال انیمیشن «زورو» که عنوان پرمخاطبی در بین کودکان و نوجوانان جهان است، چند هفته ای است از سوی موسسه«زرین رسانه پارسه»در سبد محصولات نمایش خانگی نشسته است.

بر خلاف خبرهای منتشر شده پیشین، موسسه «هنرنمای پارسیان» مینی سریال«عالیجناب»را در شش قسمت بزودی روانه بازار می کند. قبل از این «عالیجناب» در پنج قسمت آماده عرضه شده بود. پروانه نمایش قسمت ششم در ماه گذشته صادر شد. این موسسه همچنین فیلم «12 صندلی» ساخته«اسماعیل براری» را که سال ۹۳ اکران شد، در سبد خرید خود قرار داد و به توزیع آن در هفته های آینده فکر می کند.

از توزیع «خوب، بد، جلف» توسط «تصویر گستر پاسارگاد» چند هفته ای می گذرد و در این مدت تمرکز موسسه معطوف توزیع فصل دوم سریال «شهرزاد» در فضای مجازی و بازار نمایش خانگی بود. با این حال تازه ترین عنوان ایرانی این موسسه که موفق به دریافت پروانه نمایش خانگی شده است، «وارونگی» به کارگردانی«بهنام بهزادی» است. این عنوان در پاییز منتشر خواهد شد.

«سینما ۲۴» برای تامین و توزیع فیلمی از کارگردان «عاشقانه» یعنی «منوچهر هادی» عزمش را جزم کرده است و در مناسب ترین فرصت، تکثیر و پخش «نقطه کور» را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۷ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید