روزانه های سینمایی

تلاش برای شناسایی صیادان غیرمجاز نهنگ عنبر

 برخلاف تصور که همیشه عناوین تامین شده موسسه «تصویر گستر پاسارگاد»را پخش «دنیای تصویر» انجام میداد، این بار برای توزیع و پخش نسخه فیزیکی فیلم سینمایی«نهنگ عنبر۲» قرعه به نام  موسسه «هنرنمای پارسیان» افتاد. موسسه ای که در کنار دو پخش رقیب دیگر، سوابق قابل اعتنایی در زمینه توزیع انواع فیلم و سریال دارد و یکی از کم حاشیه ترین شرکت های موجود و فعال در عرصه نمایش خانگی است.

اینکه چرا موسسه «تصویر گستر پاسارگاد» یکباره همکاری اش را با شرکت پخش قبلی به هم زده است و پخش عنوان جذاب و پر فروشی مثل «نهنگ عنبر۲» را به شرکت دیگری وانهاده است، شاید در ظاهر اهمیت زیادی نداشته باشد؛ زیرا بارها و به دفعات موسسات ویدیو رسانه اقدام به تغییر بازوهای پخش خود کرده اند و آب از آب هم تکان نخورده است اما اینکه همزمان با این تغییر، سرقت هولناک و انتشار زود هنگام عنوان داغی مثل «نهنگ عنبر۲» رخ دهد، کمی سوال برانگیز است. آیا قصد سارقان بد نام کردن پخش «هنرنمای پارسیان» در بدو همکاری با موسسه «تصویر گستر پاسارگاد» نبوده است؟

 قطعاً «تصویر گستر پاسارگاد»به جای تجدید نظر در باره ادامه همکاری با پخش جدید، تمرکزش را بر بررسی دقیق منافذ لورفتن نسخه ای از فیلم «نهنگ عنبر۲» و شناسایی متهمین اصلی قرار خواهد داد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید