روزانه های سینمایی

بعد از« آشوب» این فیلم هم مینی سریال می شود

فیلمی که سال ۱۳۸۷به کارگردانی«کمال تبریزی» تولید شد و تا ۱۳۹۴ اجازه نمایش نیافت، پس از اکران ناموفق، این بار با شکل و شمائل تازه ای راهی شبکه می شود. به گزارش «روزانه های سینمایی» فیلم سینمایی «از رئیس جمهور پاداش نگیرید» به تهیه کنندگی «مهدی کریمی» پس از انجام مراحل قانونی بصورت مینی سریال به مخاطبان عرضه خواهد شد.

«از رئیس جمهور پاداش نگیرید» نوشته مشترک «محمد رحمانیان» و «رضا مقصودی» است. «کمال تبریزی» در زمان اکران این فیلم گفته بود: «فیلمی که این روزها بر پرده سینماهاست نسخه ای است که مدنظر دوستان بود تا توانست مجوز اکران بگیرد و ما برای رسیدن به اکران عمومی ناچار شدیم ۱۵ دقیقه از فیلم را حذف کنیم» پر واضح است که منظور «تبریزی» از دوستان کسی نیست جز شورای پروانه نمایش.  بنابراین دو سال پس از نمایش عمومی فیلم نه تنها بنانیست از زمان فیلم کاسته شود، بلکه برای عرضه فیلم بصورت مینی سریال کارگردان باید دوباره به سراغ راش ها و صحنه های استفاده نشده از فیلم برود و مواد لازم را برای مجموعه ای در قالب چهار یا پنج قسمت دست و پا کند.

به موجب این گزارش، در سالجاری فیلم سینمایی«آشوب» ساخته «کاظم راست گفتار» در پنج قسمت در شبکه توزیع شد. ویژگی مشترک «آشوب» و «از رئیس جمهور پاداش نگیرید» فروش تقریباً یکسان در اکران است. هر دو فیلم نتوانستند بیش از ۴۰۰ میلیون تومان در گیشه فروش داشته باشند.

در بین بازیگران فیلم مرحوم «احمد آقالو» درگذشته به سال ۱۳۸۷ و «بهمن زرین پور»متوفی در سال ۱۳۹۵عمرشان کفاف نداد که نسخه سریالی فیلم را تماشاگر باشند. روحشان شاد

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۳ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • سلام. جنال فروتن  چه موسسه ایی این مینی سریال رو عرضخ میکند؟؟این فیلم واقعا حیفههگ.    خبری هم از فیلم  فصل فراموشی فریبا بگیرید که انگار سارندگانش فراموش کردند در نمایش خانگی منتتشرش کنند؟؟؟

    • فعلا در مرحله بررسی اولیه از سوی تهیه کننده و کارگردان اثر استکه اگر با نظر موافق شورای بازبینی همراه شود نسبت به تدوین مجدد و آماده کردن نسخه سریالی اقدام خواهند کرد.

    • قبلا موسسه تصویر دنیای هنر تیزر فیلم فصل فراموشی فریبا را پخش میکرد. احتمالا مجوز پخش در شبکه را نگرفته است

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید