روزانه های سینمایی

بازیگری که دوباره لباس پرستاری پوشید

یکی از نقاط عطف بازیگری «فاطمه معتمد آریا» نقش آفرینی او در فیلم «گیلانه» است. «ننه گیلانه» مادر پا به سن گذاشته روستایی است که پسر جانباز و قطع نخاع شده خود را عاشقانه تر و خشک می کند و نمی خواهد سرچشمه امید در تن بیمار پسرش بخشکد. او در سر این آرزو را می پروراند تا دختر آشنایی را به عقد پسرش درآورد.

این روزها سومین فیلم گروه هنر و تجربه با نام«بهمن» در شبکه نمایش خانگی با حضور «فاطمه معتمد آریا»، خاطره فیلم ماندگار «گیلانه» را در ذهن تداعی می کند. «معتمد آریا» در نقش «هما» پرستاری حرفه ای و کار کشته است که پرستاری از پیرزنی را در ده شیفت شب متوالی به بر عهده گرفته است. هر قدر «ننه گیلانه» رنج و حسرت های زندگی فقیرانه خود را از پسرش پنهان می کرد و همه کمبودهای روحی و معیشتی را در پس لبخندها و نگاه امیدوارانه خود می پوشاند، «هما» در برزخ مشکلاتی درونی و بیرونی دست و پا می زند بطوریکه بی خوابی بر او مستولی می شود و تعادل ذهنی و روانی اش دستخوش نا آرامی می شود. «بهمن» به اعتبار تعلقی که به سینمای هنر و تجربه دارد، فاقد قصه ای سرراست است و تحمل وضعیت ایستای زندگی«هما» طی ۹۰ دقیقه کشدار، کار هر بیننده ای نیست.

«تصویر گستر پاسارگاد» همزمان با انتقاداتی که نسبت به فصل دوم سریال «شهرزاد» برخاسته است، فیلمی را در سبد محصولات خود قرار داده است که کمکی به تلطیف فضای ایجاد شده نسبت به این برند معتبر در شبکه نمایش خانگی نمی کند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید