روزانه های سینمایی

انتخابات رنگ و بوی «عاشقانه» گرفت

 

زمان زیادی برای آغاز رای گیری انتخابات پرشور ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا باقی نمانده و شمارش معکوس برای حضور مردم در پای صندوق های اخذ رای آغاز شده است. پاره کردن و تخریب اقلام تبلیغی سازماندهی شده یکی از نامزدهای ریاست جمهوری، نصب پوستر بر تاسیسات عمومی، وارد کردن اتهامات بی اساس به رقبا، تخطی بعضی از رسانه های حاکمیتی از موضع بی طرفی و غلطیدن آنها به سمت یکی از نامزدها، سوء استفاده از امکانات دولتی و عمومی، خطاها و لغزش های آشکار صدا و سیما، جلوه هایی از کژ رفتاری و بی اخلاقی ها مشهود در صحنه انتخابات این دوره است.

با این حال ویترین سینما و شبکه نمایش خانگی ایران بی توجه به فضای غبارآلود این روزهای آسمان سیاست، شاهد آثار متفاوتی است که اگر به خوبی دیده شوند، می توانند به تلطیف فضای موجود کمک کنند. در سینماها، اکران فیلم های تحسین شده«ویلایی ها»، «برادرم خسرو» و «تیک آف» به همراه فیلم های شاد و مفرح«نهنگ عنبر۲» و «آشوب» پاسخ مناسبی به شهروندان خسته و عاصی از بداخلاقی های انتخاباتی و سیاه و سفید کردن کارزار انتخاباتی هستند

پیشخوان های فروش در نمایش خانگی بعد از توزیع فیلم «سلام بمبئی»، از امروز قسمت هشتم مجموعه«عاشقانه» را به خود دیدند. انتشار دو قسمت اخیر این سریال، در حالی صورت گرفته است که انجمن شرکت های نمایش آنلاین ویدیویی(VOD) مدعی بود که با حکم قضایی، مانع از توزیع نسخه فیزیکی سریال مطرح شبکه شده است. انتشار همزمان نسخه اینترنتی سریال که در سامانه های «فیلم نت»، «فیلیمو»و «نماوا»قابل مشاهده است، خبر از آشتی طرف های دعوا در این سریال دارد و به نظر می رسد خوشبختانه به نفع مخاطب، آتش اختلافات به خاموشی گراییده است

سکانس پایانی دو انتخابات پیش روی هم با هر نتیجه ای باید مضمون وفاق و اتحاد ملی را در خود داشته باشد و پس از اعلام نتایج، طرف های پیروز و شکست خورده، می بایست عزم خود را برای ساختن ایرانی آباد و آزاد جزم کنند تا در مسیر توسعه کشور، گسل های تازه ای در رابطه طبقات و آحاد مردم با خود و حاکمیت ایجاد نشود.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید