روزانه های سینمایی

ابهام در انتخاب و معرفی بهترین سریال نمایش خانگی

 چهارمین جشنواره بین المللی «یاس» برگزیدگان خود را شناخت. به موجب این گزارش، گلایه های حسن فتحی کارگردان سریال «شهرزاد» از انفعال و سکوت خانه سینما در برابر هجمه ها و حملاتی که طی هفته های اخیر به دست اندرکاران سریال«شهرزاد» شده است، جو مراسم را در شب میلاد پیامبر رحمت(ص) و امام جعفر صادق(ع) تحت تاثیر قرار داد.

در بخش سریال های نمایش خانگی، هیات داوران جشنواره «یاس» بی آنکه نامی از بهترین سریال شبکه نمایش خانگی ببرند، یاس زرین «بهترین تهیه کنندگی سریال»را به منصور سهراب پور و سید امیر پروین حسینی به دلیل سال ها تلاش در حوزه ساخت فیلم و سریال، آشنایی با شرایط تولید و مدیریت موثر مراحل مختلف و پیچیده خلق یک سریال از تولید تا پخش برای تهیه سریال «ساخت ایران».اهدا کرد. این مطلب از آنجا اهمیت داردکه معمولاً در جشنواره های سینمایی از جمله «فجر» همواره جایزه «بهترین فیلم» به تهیه کننده اعطا می شود. پیشتر در مقررات جشنواره «یاس»عنوان کامل این جایزه اینگونه قید شده بود: یاس زرین بهترین سریال(تهیه کننده)

در همین جشنواره« یاس» و در بخش مسابقه فیلم های ایرانی یاس زرین و جایزه نقدی« بهترین فیلم» به علیرضا ابوالقاسمی نژاد شیرازی برای تهیه کنندگی «یونس» اهدا شد. یعنی به صراحت از «یونس» به عنوان بهترین فیلم جشنواره یاد شده است. به این ترتیب معلوم نیست که چرا هیات داوران معرفی برترین سریال نمایش خانگی را در پرده ای از ابهام قرار داده و به معرفی بهترین تهیه کنندگان اکتفا کرده است.!

این جایزه در شرایطی بصورت مشترک به سهراب پور و پروین حسینی داده شد که روزهای گذشته در بین نامزدها هیچ تهیه کننده و سریالی به عنوان بهترین معرفی نشده بودند. «ساخت ایران» تنها سریال نمایش خانگی است که استثنائاً از تلویزیون نیز پخش شده است.

دیگر جوایز بخش سریال های نمایش خانگی به شرح زیر اعلام شد:

جایزه بهترین فیلمنامه به نغمه ثمینی و حسن فتحی برای سریال «شهرزاد» رسید.

یاس زرین بهترین بازیگر زن به ستاره اسکندری برای سریال «دندون طلا» اهدا شد.

یاس زرین بهترین بازیگر مرد به محسن تنابنده برای «شاهگوش» رسید.

یاس زرین بهترین کارگردانی به حسن فتحی برای سریال «شهرزاد» اهدا شد.

یاس زرین بهترین تهیه کنندگی سریال به منصور سهراب پور و سید امیر پروین حسینی برای سریال «ساخت ایران» رسید.

 برندگان بخش مسابقه فیلم های ایرانی

یاس زرین بهترین طراحی صحنه به مروارید کاشیان برای فیلم «سپید به رنگ مروارید» رسید.

یاس زرین بهترین صدا به مهدی اکبریان پور و آرش قاسمی برای فیلم «گمیچی» اهدا شد.

یاس زرین بهترین موسیقی به مینا مومنی برای فیلم «سپید به رنگ مروارید» تعلق گرفت.

یاس زرین بهترین تدوین به رضا بهارانگیز برای فیلم «یونس» رسید.

یاس زرین بهترین تصویربرداری به امیر موسوی برای تصویربرداری «سپید به رنگ مروارید» اهدا شد.

یاس زرین بهترین بازیگر مکمل مرد به رضا بهبودی برای فیلم «اینجا کسی نمی میرد» اهدا شد.

دیپلم افتخار و جایزه نقدی بهترین بازیگر مکمل زن به لیندا کیانی برای «سپید به رنگ مروارید» تعلق گرفت. پیش از این نامزدهای بخش مکمل زن معرفی نشده بود.

دیپلم افتخار  بهترین بازیگر مرد به مهدی مهاجری برای «یونس» و «گمیچی» و یاس زرین بهترین بازیگر مرد به فرزین صابونی برای فیلم «یونس» رسید.

یاس زرین بهترین فیلمنامه به سهیل امیرشریفی برای «یونس» رسید.

دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن به هستی مهدوی فر برای «تاول» و یاس زرین این بخش به نازنین فراهانی برای فیلم «نورا» اهدا شد.

یاس زرین بهترین کارگردان اول به حسین کندری برای فیلم «اینجا کسی نمی میرد» رسید.

دیپلم افتخار  بهترین کارگردانی به روح الله حجازی برای فیلم «سپید به رنگ مروارید» و فیلم «سرخ به رنگ عقیق» رسید و یاس زرین این بخش هم به داریوش یاری برای فیلم «یونس» اهدا شد.

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید