روزانه های سینمایی

چه خوشحالم که می بینم تو خوشبختی

باید خوشحال بود که استقبال از فیلمی خاص دست اندرکاران تامین و توزیع شبکه نمایش خانگی را سر حال آورده است و خوشحالی اشان را ابراز کرده اند. قطعاً در وانفسای سرقت های سریالی و گسترده از مجموعه آثار شبکه نمایش خانگی، فروش نسبتاً خوب و دلگرم کننده نسخه ارجینال فیلم سینمایی«بادیگارد» همچون آبی است که بر تن تبدار و آتش خشم سرمایه گذاران شبکه از بیداد دزدی های اینترنتی پاشیده شده است «مجید محسنی» مدیر عامل موسسه «سینما ۲۴» و ناشر فیلم سینمایی«بادیگارد» گفته است: «نسخه نمایش خانگی «بادیگارد» به جهت کیفیت اثر و هم چنین کامل بودن محتوای آن با استقبال بالایی روبرو بوده. چنانکه در حال حاضر جزو پرفروش ترین آثار نمایش خانگی است و طبق نظرسنجی‌های شرکت، یکی از راضی کننده ترین آثار نمایش خانگی در ماه‌های اخیر بوده است.»

«محسنی»با اعلام این خبر، اطلاعاتی در باره میزان تیراژ محصول، مبلغ خرید رایت، تعداد نسخ فروخته شده و یا تعداد بازدیدهای حلال فیلم در دو سامانه«فیلم نت» و «فیلیمو» نداده است. متاسفانه از گذشته تا حال بر خلاف سینما که بر اساس تعداد بلیط های فروخته شده، امکان سنجش موفقیت یا شکست فیلم های سینمایی در اکران عمومی فراهم است، در نمایش خانگی چنین شاخصی وجود ندارد و این امر باعث شده است تا در تهیه گزارش های تحلیلی از نمایش خانگی عموماًَ حدس و گمان و اطلاعات غیر رسمی مبنای کار قرار گیرد. چرا ناشران ویدیویی و تهیه کنندگان سینما از ارائه اطلاعات و آمار در این زمینه خودداری می کنند، سوالی است که تاکنون بی پاسخ مانده است. بدیهی است در عصر شفافیت و گردش آزاد اطلاعات، توجه به این اصل مهم کمک زیادی به شناسایی دقیق و واقع بینانه ظرفیت های شبکه نمایش خانگی در ایران خواهد کرد و انتظارات و توقعات نامعقول بعضی از صاحبان آثار را که در ارائه ارقام شگفت انگیز فروش رایت فیلم هایشان نمود می یابد، تا حد زیادی تعدیل می کند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۴ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • سلام.وقتی اثری در خور شأن بیننده،کامل و شایسته ارائه بشه،قطعا استقبال میشه.بهتر است که تهیه کنندگان بجای اینکه به فکر گیشه باشند،کمی هم به فکر بعد از گیشه باشند…!!!وقتی همه فیلم ها در زمان تولید مسئول پشت صحنه دارند،تا فیلم بگیرد و ثبت کند،چرا پشت صحنه موجود را در نسخه نمایش خانگی قرار نمی دهند؟!نکند که به فکر خاک خوردن زحماتشان هستند!!این رو هم فراموش نمیکنم،تصویرگستر پاسارگاد پشت صحنه ماهی و گربه رو قرار نداد!حیف نبود برای فیلمی با این همه زحمت،این کار رو نکنند.شاید هم قرار است که پشت صحنه ش رو در هنر و تجربه اکران کنند تا پول بدست بیاورند؟!!احترام به مخاطب همیشه لازمه کار است….

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید