روزانه های سینمایی

هین سخن تازه بگو

طی هفته های اخیر دو « تله فیلم» در شبکه نمایش خانگی عرضه شده اند که وجه مشترک آنها، عمر ده ساله اشان است. فیلم ویدیویی «سایه ها» ساخته «حسین شهابی» و «روایت های ناتمام» به کارگردانی «پوریا آذربایجانی» هر دو در سال ۱۳۸۵ تولید شده اند. در این میان «سایه ها» چند سال قبل توسط موسسه «قرن جدید» به بازار عرضه شد و در واقع در هفته های اخیر شاهد بازپخش آن بوده ایم اما «روایت های ناتمام» نخستین بار است که زمینه نمایش عمومی آن در قالب DVD فراهم شده است. اگر اطلاعات منتشر شده در باره زمان« تله فیلم» «روایت های ناتمام» صحت داشته باشد متاسفانه این اثر هم همانند فیلم «کوچه بی نام» از کوتاهی زمان رنج می برد. به موجب اطلاعات منتشر شده «روایت های ناتمام» در ۶۵ دقیقه بازگو شده است.!

«پوریا آذربایجانی» تله فیلم «روایت های ناتمام» را در سن ۲۵ سالگی جلوی دوربین برده است و این اثر اولین تجربه و سیاه مشق فیلمسازی است که امسال فیلم «اروند» او در جشنواره جهانی فیلم فجر به موفقیت هایی دست یافت. بازیگرانی همچون «هنگامه قاضیانی» و «ستاره پسیانی» بازیگران مطرح این تله فیلم قدیمی هستند. «پسیانی» این روزها همزمان در دو محصول نمایش خانگی یعنی «کوچه بی نام» و «روایت های ناتمام» حضور دارد. پخش «روایت های ناتمام» را «دنیای هنر» برعهده دارد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۳ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • نکته جالب توجه این است که هفته قبل هم فیلم “آزادی مشروط” با بازی خانم هنگامه قاضیانی توزیع شده و حالت چهره ایشان در تصاویر روی جلد هر دو فیلم آزادی مشروط و روایت های ناتمام عیناً یکی است ، فقط مدل روسریشان فرق می کند! لابد باید باور کنیم که خانم قاضیانی در این ۱۰ سال اصلاً پیر نشده اند!!!

    • سید جان در سال ۸۵ طبق ضوابط و تعاریف اداره کل نظارت و ارزشیابی فیلم هایی که با دوربین ۳۵ میلیمتری ساخته نمی شدند و بادوربین های اچ دی تولید می شدند، عموماً پروانه ساخت ویدیویی داشتند. خوشبختانه کیفیت فیلم به گونه ای بود که فیلم در بخش نگاه نو(فیلم های اول کارگردانان) جشنواره فجر آن سال ها پذیرفته شد همانطور که در سال های اخیر هم فیلم های دارای پروانه ساخت ویدیویی با کیفیت در چنین بخشی پذیرفته می شوند. بنابراین به اعتبار پروانه ساخت ویدیویی آن، «روایت های ناتمام» به عنوان اثر ویدیویی قلمداد شده است.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید