روزانه های سینمایی

منتظر دو فیلم دیگر از این نوع باشید

دو فیلم سینمایی دیگر از گروه «هنر و تجربه» در شبکه نمایش خانگی توزیع می شوند. فیلم های «تابو» به کارگردانی خسرو معصومی و «دربست» کار علی خامه پرست که هر دو در سال ۹۳ تولید شده اند، پس از دریافت پروانه نمایش در جلسه اخیر شورای بازبینی در آینده نزدیک بصورت ویدیویی توزیع می شوند. «تابو» سال گذشته در سینماهای هنر و تجربه به نمایش درآمد و «دربست» نیز هم اینک روزهای پایانی نمایش خود را در خانه هنرمندان سپری می کند. الناز شاکر دوست، محمد هادی دیباجی، مهران رجبی و جمشید جهانزاده از جمله بازیگران فیلم «تابو» هستند. محمد هادی امامی سرمایه گذار سریال های نمایش خانگی یکی از تهیه کنندگان این فیلم است. قصه فیلم حکایت سالار پیرمردی روستایی است که پیرانه سر دل به وصلت با بهار بسته است. بهار که دلبسته کسری جوان همولایتی است، در روز عروسی اجباری، تصمیم به فرار می گیرد. «تابو» بعد از «پوسته»دومین فیلم با بازی الناز شاکر دوست است که در سالن های معدود هنر و تجربه نشان داده شده و اکران گسترده نداشته اند.

«شقایق فراهانی» هم با بازی در فیلم«دربست»، دومین باری است که با فیلمی از گروه هنر و تجربه بر پرده ها ظاهر شده است. او پیشتر با فیلم «سایه روشن» ساخته فرزاد موتمن به این گروه سینمایی آمده بود. «دربست» نخستین تجربه فیلمسازی علی خامه پرست است به جز شقایق فراهانی، رضا ناجی، امیرحسین صدیق، نیما شاهرخ شاهی، نرگس محمدی، بیژن بنفشه خواه، خاطره حاتمی، صادق هاتفی و فرزین صابونی نیز ایفای نقش کرده اند. خریدار حقوق ویدیویی فیلم «دربست» موسسه هنرهای تصویری سوره است.

 «دربست»داستان جوانی به نام  پارسا را روایت می‌کند که بعد از مرگ پدرش و شرایط نامساعد روحی ناخواسته درگیر مسافرکشی می‌شود و در تقابل با افراد مختلف جامعه رفته رفته از انزوا خارج شده و به زندگی امیدوارانه‌تر نگاه می‌کند. 

خاطر نشان می سازد در بهار امسال فیلم «پنج تا پنج» از گروه هنر و تجربه بر پیشخوان های فروش نشسته بود.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید