روزانه های سینمایی

این فیلم را افغانی ها هم دیده اند

تله فیلم « بلور باران» محصول سال ۱۳۸۹ سیما فیلم یکی از تازه ترین محصولاتی است که طی روزهای گذشته در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است. این فیلم که طی شش سال گذشته به دفعات از شبکه های سیما پخش شده است، در سال ۱۳۹۱ به همراه فیلم ایرانی دیگری از شبکه ATN  افغانستان پخش شد.

اولین بار نیست که تله فیلم های در اصل تلویزیونی، در شبکه نمایش خانگی بازپخش می شوند اما آنچه که در باره فیلم« بلور باران» حائز اهمیت است، قدیمی بودن محصول از یکسو و پخش مکرر آن در تلویزیون از سوی دیگر است.

شاهد احمدلو « بلور باران» را کارگردانی کرده و در خلاصه داستان آن اینگونه آمده است:

« مجید قریب مترجم کتاب‌های رمان از زبان فرانسوی است و در آغاز ترم جدید دانشگاه ها قرار است دختر برادرش به نزدش بیاید که از بیماری وسواس رنج می برد. با ورود پری، درگیری هایی بین او و مجید روی می دهد. همزمان معلم زبان پری نیز پای به خانه مجید می گذارد.»

علیرضا خمسه، زیبا بروفه، شهرزاد کمال زاده، اشکان اشتیاق، منوچهروالی زاده و کامران فیوضات در این فیلم بازی کرده اند.

تامین و توزیع « بلور باران» را «تصویر دنیای هنر» و پخش «دنیای هنر» بر عهده داشته اند. این چهارمین تله فیلمی است که «دنیای هنر» در سال جاری توزیع کرده است.

 

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۲ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید