روزانه های سینمایی

دیو که دلبری کند!

اینکه چرا فیلمی شش سال بعد از ساخت امکان نمایش و عرضه عمومی پیدا می کند، در سینمای ایران امر چندان غریبی نیست؛ زیرا می توان سیاهه ای بلند از فیلم هایی را بدست داد که با وجود هیچگونه منعی برای نمایش، در بایگانی ها خاک می خورند و اراده ای برای زدودن غبار مهجوریت از آنها به هر دلیلی وجود ندارد.

«دیو و دلبر» حکایت فیلمی است که به رغم پیشینه روشن سازنده اش در سینمای کودک، جز نمایشی محدود در بخش خارج از مسابقه جشنوراه فجر درادوار گذشته، شش سال است که بی تاب دلبری کردن از مخاطب است. نیکخواه آزاد کارگردان «دیو و دلبر» دو فیلم دیگر را هم در سال های اخیر ساخته است که آنها نیز شانس خود را در اکران عمومی نیازموده اند. اینکه چه موانعی تاکنون بر سر راه فیلم بوده است، ما از آن بی خبریم اما باید خوشحال بود که در موسم عرضه فیلم های عموماً کم مخاطب در دو ماه اول امسال، فیلمی به ظاهر کمدی و مفرح قصد سرگرم کردن مردم را دارد. طراحی چهره کاریکاتور گونه شخصیت های فیلم در متن پوستر فیلم و صف آرایی بازیگران شناخته شده ای مثل فرهاد آییش، رامبد جوان، بهاره رهنما، نادر سلیمانی و بابک حمیدیان چیزی غیر از این را نمی گوید که نیکخواه آزاد احتمالاً بعد از کمدی موفق « نصف مال من و نصف مال تو»، باز هم، فیلمی شاد و نشاط آور را برایمان به ارمغان آورده است.

«ریز موج سیستم» تامین کننده نهمین فیلم ایرانی سال، پخش «هنرنمای پارسیان» را برای توزیع فیلمش در سراسر کشور برگزیده است. فیلمی که مخاطبان پیش از این چیزی در باره آن نشنیده اند و فقط دلخوش به نام و اعتبار تیم سازنده اش هستند.!

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید