روزانه های سینمایی

خرج از کیسه تله فیلم های دهه ۸۰

تله فیلم «قاتلین پیرمرد» ساخته «اصغر نعیمی» محصول ۱۳۸۷ این روزها همزمان با اکران فیلم«سایه های موازی» فیلم تازه ای از نعیمی در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است. «قاتلین پیرمرد» را موسسه ریز موج سیستم تامین کرده است. موسسه ای که چند هفته قبل فیلم تلویزیونی «تباهی» ساخته «حجت قاسم زاده اصل» را پخش کرده بود. عرضه فیلم های تلویزیونی که طی سال های گذشته به کرات از شبکه های تلویزیونی پخش شده اند، سیاستی است که پیش از این موسسه «قرن جدید» در دوران فعالیتش از آن سود می جست. تلقی موسساتی که تن به تامین و توزیع فیلم های پخش شده از سیما می دهند آن است که حضور بازیگران نامدار و شناخته شده انگیزه خرید محصول را در مشتریان ایجاد می کند. مدیران این موسسات غافل از این نکته هستند که خریداران بالقوه چنین محصولاتی مشتریان پر و پا قرص برنامه های تلویزیونی هستند و معمولاً چیزی از زیر دست شان در نمی رود.!

«سایه های موازی» کار دیگر «اصغر نعیمی» با وجود بازیگرانی نظیر «شهاب حسینی» و «پور عرب» و بهره گیری از تیزرهای تلویزیونی متاسفانه در یکهفته اول گیشه خوبی نداشت و ۵۰ میلیون تومان بیشتر فروش نکرد. ناظران همزمانی اکران فیلم با «فروشنده» را دلیل ناکامی «سایه های موازی» می دانند. این عده معتقدند پس از فروکش کردن تب فیلم «فروشنده» در هفته سوم اکران، آنگاه اقبال تماشاگران به «سایه های موازی» بیشتر خواهد شد. تنها نگرانی این است که تا آن موقع «سایه های موازی» کف فروش را نتواند تامین کند و برای ادامه بقا به سینماهای آزاد کوچ کند. در اینصورت پس از شکست فیلم «آب نبات چوبی» با بازی «رضاعطاران»، احتمالاً «سایه های موازی» با درخشش«شهاب حسینی» نیز به سرنوشتی مشابه «رضا عطاران» دچار شود.

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید