روزانه های سینمایی

جای خالی مهران مدیری در بین نامزدهای جشنواره یاس

سنگ بنای تولید و عرضه سریال برای نمایش خانگی با مجموعه آثار «مهران مدیری» و سریال معروف و پرحاشیه او «قهوه تلخ» گذاشته شد. «گنج مظفر» مینی سریال شش قسمتی به کارگردانی همین هنرمند با اینکه در پاییز ۹۲ توزیع شد، اما نخستین مجموعه نمایشی تولید شده برای نمایش خانگی در اواسط دهه هشتاد است. «مدیری» در ادامه برای جلب اعتماد مخدوش شده مخاطبان به خاطر عرضه نشدن قسمت های پایانی «قهوه تلخ» سریال های «ویلای من»، «شوخی کردم» و عطسه» را ساخت و یکی بعد از دیگری روانه بازار کرد تا به مرور زمینه برای حضور هنرمندان شاخصی مثل «میرباقری» و «فتحی» پدید آید. گزارش های دریافتی حکایت از کنار گذاشتن مجموعه های ناتمام نمایش خانگی در روز داوری است و سریال هایی چون «قهوه تلخ»، «سیگنال موجود است» و «عشق تعطیل نیست» در رقابت شرکت داده نشده اند. اگر این مطلب صحت داشته باشد، حضور سریال «قلب یخی۱»در بین نامزدها سوال برانگیز است. زیرا این مجموعه نیز پس از فصل۲ ناتمام ماند و سامان مقدم در فصل سوم مجموعه قصه ای دیگر را سرانداخت. مضافاً که «محمد حسین لطیفی» کارگردانی دو فصل از مجموعه را بر عهده داشت و تاکید بر «قلب یخی۱» چه معنایی دارد؟
با اعلام نامزدهای بخش سریال های نمایش خانگی در جشنواره چهارم «یاس» سریال «شهرزاد» با نامزدی در ۶ رشته و سریال های دندون طلا» و «شاهگوش» هر یک در پنج رشته نامزد شده اند.
اسامی نامزدها به شرح زیر می باشد:
نامزدهای بهترین کارگردانی: *حسن فتحی برای سریال «شهرزاد» و *داوود میرباقری برای سریال «دندون طلا»، *محمدحسین لطیفی برای سریال «قلب یخی ۱ » و * داوود میرباقری برای سریال «شاهگوش»
نامزدهای بهترین فیلمنامه: * شاهگوش، *دندون طلا، *قلب یخی ۱ و *شهرزاد
نامزدهای بهترین بازیگر زن: *ستاره اسکندری برای سریال «دندون

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید