روزانه های سینمایی

یک هفته فرصت داری این فیلم را ببینی

در سری جدید برنامه هفت که جمعه شب ها از شبکه سوم سیما پخش می شود، برای نخستین بار باکس آفیس سینماهای آمریکای شمالی نشان داده شد و در ادامه در آخرین برنامه پخش شده، سه منتقد بنام کشور در باره انیمیشن inside out صحبت کردند. در انتهای این نشست فراستی وعده داد تا در برنامه آینده یکی از فیلم های برنده جایزه نخل کن را در هفته آینده نقد کنند و از بینندگان خواست فیلم مورد اشاره را در این فاصله ببینند.

 بررسی فیلم های روز سینمای جهان در برنامه هفت در شرایطی انجام می شود که تعمداً فیلم های ایرانی در حال اکران زیر ذره بین نقد برده نمی شوند و فقط معدودی از فیلم هایی که به اکران آنها در سینماها خاتمه داده شده است، مورد بررسی قرار می گیرند. نقد فیلم های خداحافظی طولانی و پرویز در این رابطه قابل اشاره هستند. نقد انیمیشن درون برون یا پشت و رو در برنامه اخیر هفت همراه با نمایش صحنه هایی از نسخه دوبله شده فیلم بود که در تعدادی از پردیس های سینمایی تهران پیشتر به نمایش در آمده بود.

به نظر می رسد نقد و بررسی فیلم های روز سینمای جهان همزمان با برنامه های مشابهی که در بعضی از پردیس های سینمایی به اجرا درمی آید، (اینجا)پاسخ به یک نیاز و مطالبه دوستداران فیلم های خارجی است و همراستایی غیر مستقیم با نگرش هایی است که نمایش فیلم خارجی را در سینماهای کشور توصیه می کنند و آن را سبب بهبود شاخص اشغال صندلی سینماها و بهره وری بهتر از ظرفیت های موجود می دانند البته معرفی فیلم های روز سینمای جهان که سالهاست رویه ای عادی در نشریات و سایت های سینمایی است، تقاضای دیدن فیلم خارجی را در علاقمندان به سینما تقویت می کند و به نوعی بر رفتار بسیاری از کسانی که مشتاقانه فیلم های خارجی را دنبال می کنند، صحه می گذارد.

خاطر نشان می سازد فیلم inside out مدتی پیش در بازار موازی شبکه رسمی نمایش خانگی توزیع گردید.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید