روزانه های سینمایی

آنها که به مهمانی خاله می روند

دو تن از اعضای شورای راهبردی سینمای کودک در حال حاضر مشغول پیش تولید قیلم سینمایی خاله قورباغه هستند. مسعود کرامتی در مقام کارگردان و خانم طائر پور تهیه کننده این اثر هستند. به موجب این گزارش تهیه کننده و کارگردان فیلم مزبور هفته گذشته در مصاحبه های جداگانه ای خبر از تولید فیلم خاله قورباغه– یکی از شخصیت های فیلم گلنار- از نیمه تیر ماه امسال خبر دادند.

در این رابطه دو نکته حائز اهمیت است قطعا در سه چهار ماه آینده این دو نفر سخت درگیر آماده سازی این فیلم خواهند بود چون هدفشان رساندن فیلم به جشنواره فیلم کودک است. بنابراین در جلسات شورای راهبردی شرکت نخواهند کرد و یا آنکه حضور موثری در آن نمی توانند داشته باشند.

نکته دوم این است که خانم طائر پور اظهار امیدواری کرده است که این کار رئال- عروسکی بتواند سبب احیای سینما کودک شود. سینمایی که سازمان سینمایی با تشکیل شورای راهبردی سخت به دنبال آن است. ایشان باید بدانند که با فرض موفقیت فیلم خاله قورباغه با یک گل بهار نمیشه؛ چه در غیر اینصورت با فروش ۱۲ میلیاردی شهر موشها ۲ در سال گذشته باید سینمای کودک جان می گرفت و به حیاتش ادامه می داد و نیازی هم به شورای راهبردی سینمای کودک در سالجاری احساس نمی شد!

اگر واقعاً تصور ایشان به عنوان دبیر یا سخنگوی شورا از احیای سینمای کودک ساختن فیلم های پر فروش توسط اعضای شوراست، پس در ماه های آینده باید منتظر کلید خوردن فیلم های دیگر اعضای شورا باشیم و شورای راهبردی نام و عنوان دیگری برای خود انتخاب کند.

خاطر نشان می شود؛ عموماً فیلم های کودک و نوجوان به جز نمایش در جشنواره های سینمایی در جدول اکران سینماها جایی ندارند. دور تازه ای از جشنواره فیلم کودک و نوجوان مهرماه سالجاری برگزار خواهد شد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱ نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • آقای فروتن
    دوست دارم راه احیای سینمای کودک و نوجوان را از نظر شما بدونم؟
    به نظر شما احیای شخصیت های عروسکی قدیمی کار اشتباهی است؟

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید