روزانه های سینمایی

چرا کیمیا دیدنی شده است؟

درست از زمانی که پدر کیمیا با بازی حسن پورشیرازی موقتاً صحنه داستان را ترک کرد و با پیروزی انقلاب شهر و محله روی آرامش به خود دیدند، فضا برای ادامه داستان در فضایی ملودرام مهیا شد و نویسنده نشان داد بر خلاف ماجراهای مربوط به انقلاب، این بار کارش را خوب بلد است  و می تواند با به بدست گرفتن رگ خواب مخاطب او را هر شب پای سریال بنشاند. حالا دو هفته ای می شود که با پیدا شدن سر و کله خواهر ناتنی آرش، تنش های بیشتری در روابط شخصیت ها با یکدیگر مشاهده می شود و کنجکاوی برای اطلاع از گذشته آرش تعلیق لازم را برای سریال ایجاد کرده است.

مسعود بهبهانی نیا به عنوان نویسنده داستان حالا دیگر در جلد خودش فرو رفته و آنجه که طی ربع قرن نویسندگی آموخته و شگرد دارد، بخوبی بکار بسته است. ضعف بزرگ داستان در پرداخت شخصیت های مذهبی و انقلابی و نمایش رخدادهای منتهی به انقلاب که سبب ریزش بینندگان کیمیا در ۵۰ قسمت اولیه شد، با تمرکز داستان بر روی مسائل خانوادگی مشفق از یکسو و زناشویی آرش و کیمیا از سوی دیگر، رنگ باخته است. بهبهانی نیا هر قدر در توصیف و تجسم شخصیت های معترض به رژیم شاه به کلیشه ها وفادار ماند و نتوانست عمقی به شخصیت های سطحی انقلابی بیفزاید، حالا فرصت دارد پیمان را(با بازی مهدی پاکدل) به عنوان نمونه ای مثال زدنی به ایفای نقش وادار کند و سیمای تازه ای از نسل پرورش یافته در دامان انقلاب را نمودار سازد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۸ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • واقعا از خوشحالی نمیتونم چی بگم واقعا دست موسسه تصویرگستر پاسارگاد و تمام عواملی که در روند دوبله وتوضیع سریال بریکینگ بد همکاری کردنند درد نکند واقعا یک سریال واقعا بی نظیر رو با دوبله فوقالعاده و پک واقعا شکیل و فوقالعاده زیبا و با کیفیت که در وصف عظمت سریال بریکینگ بد بود توزیع کردند مخصوصا صدا و دوبله زیبای استاد ناصر طهماسب و استاد امیر هوشنگ زند و بقیه دوبلور های عزیز بی صبرانه منتظر توزیع فصل های بعدی این سریال زیبا با همان دوبله بی نظیر و پک شکیل و فوقالعاده هستم .

    {از دیگر ویژگی هایی که نسخه دوبله شده «برکینگ بد/افسار گسیخته» دارد توزیع بیش از ۵۰۰ دقیقه از پشت صحنه های فیلم به همراه گفتگوهای مختلف عوامل تولید فیلم در طول سال های پخش سریال است. با هر کدام از پک های این مجموعه یک دی وی دی مخصوص پشت صحنه هم ارائه می شود که علاوه بر گفتگوها، روند ساخت این سریال، قسمت هایی از پشت صحنه و حواشی مختلفی که پیرامون این سریال مطرح وجود داشته به مخاطب ارائه داده می شود. به گفته اسدزاده با توجه به این که تعداد قسمت های هر فصل از «برکینگ بد/افسار گسیخته» با هم متفاوت است بالطبع قیمت پک های هر فصل هم با هم متفاوت خواهد بود اما در مجموع اگر بخواهید نسخه دوبله شده هر پنج فصل این سریال را خریداری کنید باید رقمی نزدیک به ۱۵۰ هزار تومان هزینه کنید.}

  • نمی دونم برای چی از یه سایت پرسیدم برکینگ بد دو زبانه هست گفت نه ولی وقتی خریدم دو زبانه بود

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید