روزانه های سینمایی

هر کارمند یک فیلم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پیش خرید نسخه دی وی دی فیلم سینمایی رستاخیز خبر داد.

به موجب این گزارش علی جنتی در حاشیه اجلاس مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها به خبرنگاران گفت: “من بیشترین کمک را در دوران تولید و پس از تولید نسبت به آن داشته‌ام. هم از نظر مکاتبه با دستگاه‌های مختلف و هم پیش خرید سی‌دی‌های فیلم برای کارکنان دولت که به نوعی بتوان از این طریق به کارگردان و تهیه‌کننده آن کمک کرد.» 

اعلام این خبر از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به معنی آغاز برنامه ای است که احتمالاً در باره فیلمهای دیگری از جمله فیلم محمد(ص) نیز مصداق خواهد داشت. البته دولت در برابر توقع و انتظاری که در دیگر تهیه کنندگان سینما ایجاد می شود، چه جوابی دارد خودش می داند!

اگر تعداد کارکنان دولت به جز نهادهای عمومی را حدود ۲ میلیون نفر در نظر بگیریم، تیراژ رستاخیز با احتساب بییندگان غیر کارمند و کارمندان نهادهای عمومی که ممکن است مشمول عنایت وزیر ارشاد شوند، حداقل به سه میلیون نسخه بالغ خواهد شد و بدین ترتیب رکوردهای زیادی در تیراژ محصولات نمایش خانگی جابجا خواهد شد.

 از سوی دیگر اعلام زود هنگام این خبر ممکن است سبب ریزش تماشاگران فیلم در سینماها بشود و بخش قابل توجهی از بینندگان از جمله خانواده های کارکنان دولت و وابستگان سببی و نسبی آنها نیز همان نسخه اهدایی جناب وزیر را مشاهده کنند.

البته آخرین خبر در باره اکران فیلم رستاخیز این است: تا زمانی که کارگردان از هاله نور بر روی صورت بازیگران نقش خاندان پیامبر(ص)  استفاده نکند، فیلم رنگ پرده را به خود نخواهد دید.! لذا برای دریافت هدیه دولت فعلاً نقشه نکشید!

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱ نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • تبلیغ فیلم در ابتدای محصولات سوره پیش از این بچشم میخورد. کارمندان دولت منتظر این فیلم با کیفیت پایین از شرکت سوره باشند

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید