روزانه های سینمایی

محصول تازه ای از باغ هنر و تجربه

وجه مشترک فیلم های هنر و تجربه ای که تاکنون در نمایش خانگی عرضه شده اند، در یک چیز خلاصه می شود: حضور ستارگان سینما و تلویزیون!

توزیع فیلم های هنر و تجربه از سال گذشته و با فیلم یک شب نیکی کریمی کلید خورد. همان فیلمی که ده سال از ساخت آن گذشته بود و بی تاب نمایش عمومی بود و هانیه توسلی نقش اول فیلم را بازی کرده بود.

در سالجاری و البته از فیلم های سال گذشته هنر و تجربه، ابتدا فیلم آفتاب مهتاب زمین(مورد استثنایی این یادداشت) ساخته علی قوی تن و با بازی خود او، از سوی موسسه رسانه های تصویری با تیراژی بسیار محدود عرضه شد و سپس آشنایی با لیلا و بعد از آن انارهای نارس رخت ویدیو به تن کردند. آشنایی با لیلا بازیگر پرطرفداری را با خود داشت که نام فیلم هم برگرفته از نام واقعی او بود. به این ترتیب لیلا حاتمی با پوستر خوش سر و شکلی علاقمندانش را به تماشای فیلم آشنایی با لیلا دعوت کرد. همزمانی پخش سریال تنهایی لیلا از شبکه سوم سیما با توزیع فیلم آشنایی با لیلا در نمایش خانگی از اتفاقات جالب هفته های اخیر بود.

این روزها انارهای نارس با بازی پژمان بازغی و آنا نعمتی فیلم سومی است که امسال بر پیشخوان های فروش نشسته است تا بار دیگر غبار مهجوریت از فیلم های کم تماشاچی سینمای ایران بزدایند. در آینده فیلم های از تهران تا بهشت با بازی مهناز افشار و پوسته با بازی الناز شاکر دوست و حمید فرخ نژاد از گروه هنر و تجربه به بازار خواهند آمد. ادامه این روند تنها خطری که در پیش دارد، برآورده نشدن انتظار مخاطبان و هواداران ستاره های سینما از هنرنمایی بازیگران مورد علاقه اشان در فیلم های عموماً ضد قصه هنر و تجربه است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید