روزانه های سینمایی

مارمولک با مینیون ها آمد

این روزها در بازار تهران و فروشگاه های سطح شهر انیمیشن معروف مینیون ها و فیلم سینمایی مارمولک ساخته کمال تبریزی(۱۳۸۲) با همدیگر توزیع شده اند. از زمستان سال گذشته آماده سازی عناوین روز انیمیشن های پر مخاطب جهانی توسط شبکه های سابقاً زیر زمینی شتاب مضاعفی به خود گرفته است و تقریباً به روز شده است. اگر به گروه های تامین و توزیع کننده این عناوین به عمد سابقاً زیر زمینی اطلاق می کنیم به خاطر آن است که در ماه های اخیر اینگونه محصولات به روش کاملاً صنعتی تولید می شوند و پخش آنها در کانال تقریباً رسمی شبکه صورت می گیرد. بطوریکه در سایت و تارنمای بعضی از نمایندگان رسمی شبکه تبلیغ و اطلاع رسانی می شوند.

 نسخه غیر مجاز مارمولک که رایت آن از سال ۱۳۸۳ متعلق به موسسه دولتی رسانه های تصویری است، در شرایطی توزیع شده است که در سال های گذشته علیرغم شایعاتی مبنی بر انتشار رسمی نسخه dvd فیلم، هیچگاه این کار به دلیل عواقب احتمالی انجام نشد. از سوی دیگر مسئولان ستاد صیانت از محصولات فرهنگی مدعی هستند برنامه های مختلفی را برای مبارزه با متخلفان بازار به اجرا گذاشته اند. شناسایی و برخورد با عوامل تهیه و توزیع عمده مارمولک نشان خواهد داد که عزم این مسئولان برای پاکسازی مراکز عرضه تا چه حد جدی است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید