روزانه های سینمایی

فیلمی که به این زودی ساکن نمایش خانگی نمی شود

علیرغم اینکه ماهها از نمایش آنونس فیلم ساکن طبق وسط در محصولات نمایش خانگی می گذرد، اما هنوز هیچ نشانه امیدوار کننده ای برای توزیع قریب الوقوع این فیلم مشاهده نمی شود

در روزهای گذشته با حضور شهاب حسینی بازیگر و کارگردان فیلم ساکن طبقه وسط در دادسرای میدان پانزده خرداد معلوم شد که قصه اختلاف او با تهیه کننده فیلم سر دراز دارد و در این وسط اتفاقاً حقوق نمایش خانگی فیلم محل اختلاف طرفین است. این اولین بار نیست که توزیع نسخه ویدیویی فیلم های سینمایی به دلیل اختلافات حقوقی به تاخیر می افتد. پیش از این فیلم های روز روشن، جیب بر خیابان جنوبی و …به چنین سرنوشتی مبتلا شده بودند. اما در این فقره اخیر آنچه که تلخی موضوع را بیشتر می کند، بروز اختلافات در اولین فیلمی است که شهاب حسینی کارگردانی کرده است. ساکن طبقه وسط در جشنواره فیلم سی و سوم حضور نداشت و پس از اکرانی نه چندان موفق، در بزنگاه عرضه در نمایش خانگی دچار ماجرای تلخ تازه ای شد. شهاب حسینی در این میان بیشتر نگران سرمایه گذارانی است که به اعتماد او پا به میدان گذاشته اند و حالا ظاهراً از عوائد حقوق نمایش خانگی نیز بی بهره مانده اند. او در یک گفتگو اظهار داشته است:  

” تهیه‌کننده‌ی فیلم «ساکن طبقه وسط» جلو صدور پروانه‌ی نمایش خانگی این اثر را گرفته‌ و با این کار سرمایه‌ی سرمایه‌گذارانی که از بخش خصوصی آمده بودند با خطر مواجه شده است.”

کارگردان فیلم «ساکن طبقه وسط» یادآور شد:‌ این در حالی است که فیلم در شرایط نسبتا نامناسبی اکران شد، ولی توانست از فروش قابل توجهی برخوردار شود، اما تا این لحظه سرمایه‌گذاران با ضرر روبه‌رو شده‌اند.

این بازیگر اضافه کرد: به دلیل اینکه تنها شخص مورد اعتماد سرمایه‌گذاران، من بودم، موظف هستم این مسئله را تا انتها پیگیری کنم و امیدوارم در جهت احقاق حق افراد کمک کنم.

به گفته وی در پروانه مالکیت فیلم ۹۰ درصد مالکیت فیلم از آن سرمایه گذاران و فقط ۱۰ درصد در اختیار تهیه کننده است. ساکن طبقه وسط پاییز سال گذشته در سینماها به نمایش درآمده بود.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۲ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • فعلا سریال بریکینگ بد هم ساکن نمایش خانگی نشده!
    قرار بود هفته پیش عرضه شود ولی متاسفانه دو هفته از خبر تاریخ پخش گذشته اما خبری نیست…!
    بدقولی تا کی؟
    همین بزودی گفتن ها اعتماد مردم را به نمایش خانگی کمرنگ میکند.

  • من خیلی منتظر این فیلم هستم کاش زودتر اختلافاتشون حل بشه واقعا الان در بازار نمایش خانگی فیلم جالب و جذابی وجود نداره

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید