روزانه های سینمایی

فعلاً روی نمایش این ۴ فیلم حساب کنید-ویرایش چهارم

بنا به اعلام شبکه های اول و سوم سیما تا این تاریخ نمایش چهار فیلم سینمایی ایرانی از دو شبکه یاد شده در ایام نوروز قطعی شده است. به موجب این گزارش فیلم های «خط ویژه» و «ایران برگر» از شبکه سوم سیما پخش می شوند. همچنین شبکه اول سیما فیلم های «استرداد» و «مزار شریف» را در کنداکتور پخش نوروزی خود قرار داده است.

یادآور می شود فیلم «استرداد» در حالی به روی آنتن شبکه اول سیما می رود که تاکنون در شبکه نمایش خانگی توزیع نشده است. فیلم سینمایی استرداد به کارگردانی علی غفاری، یک درام تاریخی درباره پیامدهای وقایع جنگ جهانی دوم در مقطع زمانی ۱۳۳۲ است. موضوع فیلم در باره غرامتی است که باید توسط انگلستان، امریکا و شوروی به ایران داده می شد.

«ایران برگر» ساخته «مسعود جعفری جوزانی» فیلم پر فروش سینمای ایران در سال ۹۴ است و «خط ویژه» به کارگردانی «مصطفی کیایی» در سال ۹۳ با استقبال خوب تماشاگران مواجه شد.

«مزار شریف» به کارگردانی «عبدالحسن برزیده» در سالجاری پس از اکران عمومی در نمایش خانگی هم توزیع شد و بر خلاف دو فیلم مورد اشاره گیشه گرمی نداشت.

خاطر نشان می سازد با اعلام نام فیلم های سینمایی سایر شبکه ها این پست بروزرسانی خواهد شد.

تکمله۱: فیلم سینمایی «امروز »ساخته «سید رضا میرکریمی»(۱۳۹۲) ۵ فرورودین از آی فیلم پخش می شود.

تکمله۲: فیلم سینمایی «عملیات مهد کودک» به کارگردانی «فرزاد اژدری» محصول سال ۱۳۹۱ چهارشنبه ۱۱ فرورودین از شبکه دوم سیما نمایش داده می شود.

تکمله ۳: فیلم سینمایی«شب های روشن» اثر تحسین شده «فرزاد موتمن» که در سال ۱۳۸۱ تولید شد، روز ششم فروردین ماه در جدول پخش شبکه تهران قرار گرفت.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۳ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید