روزانه های سینمایی

فارس: تغییر در مدیریت شبکه نمایش خانگی!

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، با توجه به اهمیت شبکه نمایش خانگی و  قولی که حجت الله ایوبی در دیدار نوروزی خود با اهالی سینما در خصوص سامان بخشی به وضعیت شبکه نمایش خانگی داده بود و اعلام کرد که به دلیل اثرگذاری متفاوت نمایش خانگی جزء اولویت‌های سازمان سینمایی قرار دارد،اخیرا در راستای این صحبت «داوود(مصطفی) سماوات» به جای اسد‌زاده(دبیر شورای پروانه ساخت و نمایش ویدیویی و نمایش خانگی) به سمت معاونت(معاون) اداره کل همکاری‌های سمعی بصری و نمایش خانگی(دفتر نمایش خانگی، مستند و کوتاه) منصوب شده است.

براساس پیگیری خبرنگار سینمایی فارس این حکم از سوی حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی برای سماوات صادر شده است اما تاکنو‌ن از رسانه‌ای کردن حکم ایشان پرهیز شده است تا سماوات که پیش از این در دوران مدیریت سعید رجبی فروتن معاون وی بود، با حضور خود بتواند ضمن بازگرداندن آرامش و عادی سازی روابط اتحادیه ویدئو رسانه و مدیریت نمایش خانگی به توسعه این حوزه مهم نیز کمک کند.

براساس این گزارش، در طی ماه‌های اخیر به دلیل عملکرد ضعیف مدیریت نمایش خانگی و البته برخی اختلافات داخلی در بدنه اتحادیه ویدئو رسانه بخصوص در موضوع عناوین میجر اختلاف‌نظرهای زیادی بین اعضای اتحادیه و مدیریت نمایش خانگی بوجود آمده بود که در نهایت با ورود حجت‌الله ایوبی به این حوزه و برگزاری جلسات متعدد، قول‌هایی مبنی بر اصلاح امور داده شد که حکم اخیر معاونت نظارت و ارزشیابی نیز در همین راستا است.

کاهش شدید حق رایت، کاهش تیراژ فیلم‌های ایرانی به نسبت به فیلم‌های خارجی، عدم توازن در توزیع و عرضه عناوین میجر و فعالیت گسترده شبکه قاچاق از مهمترین مشکلات و موانع شبکه نمایش خانگی و موسسات فعال در این زمینه است.

روزانه های سینمایی: انتصاب یک معاون نباید به تغییر مدیریت نمایش خانگی تعبیر شود. کلمات و عبارات داخل پرانتز اصلاحاتی است که روزانه های سینمایی در متن خبر اعمال کرده است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۶ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید