روزانه های سینمایی

عیب می جمله بگفتی هنرش نیز بگو

” مسافر آستانه گفته است: کمیت سریال‌های شبکه نمایش خانگی در حدی نیست که بتوان بخش مجزایی برای این جشنواره در نظر گرفت به گونه‌ای که طی ۱۰ سال گذشته تنها ۶ سریال در شبکه نمایش خانگی تولید شده که تعدادی از آنها نیز به سرانجام نرسیده است.”
دبیر سومین جشنواره فیلم های ویدیویی یاس در حالی از کافی نبودن تعداد سریال های نمایش خانگی صحبت کرده است که تاکنون مجموعه های قهوه تلخ و شاهگوش در جشن حافظ جوایز متعددی را کسب کرده اند. همچنین از سال ۱۳۸۹ سریال های قلب یخی، قهوه تلخ، ساخت ایران، ویلای من، شوخی کردم، گنج مظفر، شاهگوش، ابله و عشق تعطیل نیست در شبکه توزیع شده اند که ناتمام ماندن بعضی از آنها دلیلی یرای بی توجهی به پاره ای از جنبه های مثبت هنری و تکنیکی آنها نیست. مضافاً که در شبکه های کابلی آمریکا نیز سریال های ناتمامی را می توان برشمرد که در زمان خود، در کانون توجه بینندگان بوده اند و ادامه نیافتن سریال ها نافی همه ارزش های آنها نیست.
دبیر محترم جشنواره به خوبی می دانند که به جز مجموعه های نمایشی برنامه های تولیدی و سرگرم کننده زیادی در شبکه با سرمایه بخش خصوصی تولید و توزیع شده اند که هر یک در جای خود قابل احترام هستند. تولیداتی نظیر فیتلیه ایها، شبکه پوررنگ، چرا، کوچه مروارید، شام ایرانی، رالی ایرانی و شوخی با شما، فقط بخشی از سرمایه گذاری صورت گرفته برای تولید محتوا در شبکه نمایش خانگی است.
خاطر نشان می سازد کم توجهی به تولیدات نمایش خانگی در سه دوره جشنواره فیلم یاس باعث شده است تا این جشنواره فرصتی برای درخشش و رقابت تله فیلم هایی باشد که عمدتاً با سرمایه و یا مشارکت شبکه های تلویزیونی تولید شده اند و بسیاری از آنها در شبکه نمایش خانگی تاکنون توزیع نشده اند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید