روزانه های سینمایی

رسانه های تصویری به میدان آمد

فیلم جنگی بزرگمرد کوچک در چرخه توزیع در شبکه نمایش خانگی قرار گرفت. به موجب این گزارش، توزیع فیلم سینمایی بزرگمرد کوچک ساخته صادق صادق دقیقی از سوی موسسه رسانه های تصویری نشان می دهد که این موسسه علیرغم صحبت های ضد و نقیضی که در باره ادامه فعالیت های آن شنیده می شود، کار تامین و توزیع فیلم را همچنان به عنوان یک ماموریت اصلی از یاد نبرده است.
در کتابچه سیاست های سازمان سینمایی در سال ۹۴ وظیفه موسسه رسانه های تصویری رصد تحولات و آینده شبکه نمایش خانگی و تکنولوژی مورد نیاز آن و حمایت از شبکه قید شده است و در ادامه موسسه را از ورود به توزیع و پخش منع نموده است. به این ترتیب در متن سیاست های صراحتاً موسسه از تامین فیلم نهی نشده و همانطور که همگان می دانند، در سال های اخیر موسسه دولتی رسانه های تصویری کار توزیع و پخش خود را برون سپاری کرده و عملاً درگیر چنین کارها و اموری نیست.
اولین فیلم سینمایی ایرانی موسسه رسانه های تصویری در سالجاری محصول سال ۱۳۹۰ است که پیش از این در شبکه های تلویزیونی به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر و هفته دفاع مقدس به نمایش در آمده است.  توزیع اینگونه فیلم ها شاید تعداد عناوین ایرانی شبکه را بهبود بخشد اما به لحاظ کیفیت قطعاً به رونق و ازدیاد فروش فیلم کمک نخواهد کرد.

بزرگمرد کوچک اولین کار سینمایی کارگردانی است که فیلم دوم او هم سال گذشته با موضوع دفاع مقدس به نمایش درآمد. بزرگمرد کوچک روایت داستانی خود را مدیون شهید بهنام محمدی است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید