روزانه های سینمایی

تکثیر فیلم درست بغل گوش خانه سینما

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، در یک طرح عملیاتی با حضور پلیس امنیت و ستاد صیانت و مبارزه با تکثیر وعرضه غیر مجاز آثار سینمایی و بصری باند تولیدو تکثیر قاچاق آثار سینمایی در خیابان بهار تهران شناسایی شد و عوامل آن به قوه قضائیه معرفی شدند. عملیات اخیر احتمالاً اولین اقدام ضربتی از نوع خودش در سالجاری است و امید همه موسسات ویدیو رسانه و تهیه کنندگان سینمای ایران آن است که تداوم داشته باشد و بی وقفه گریبان خاطیان را بگیرد. در اطلاعیه ای که از ستاد صیانت در خصوص عملیات اخیر منتشر شده است، بر نصب هولوگرام ستاد صیانت تاکید شده و ظاهراً تلاش های اتحادیه صنفی موسسات ویدیو رسانه برای قبولاندن هولوگرام صنف، مورد موافقت دولت قرار نگرفته است.(اینجا)

 در این میان آنچه مهم است آن است که به قدر کافی علائم و نشانه های ظاهری برای تشخیص جنس اصیل از تقلبی بر روی محصول دیده شود و عذر و بهانه های مراکز عرضه و فروش از بین برود.

در خاتمه خاطر نشان می سازد به دلیل وسعت آلودگی بازار به محصولا غیر مجاز که در بین آنها فیلم هایی با جعل پروانه مراکز دولتی هم دیده می شود، استمرار شبانه روزی برخورد با متخلفان در عرصه های میدانی و از آن مهمتر در فضای مجازی مورد انتظار است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۴ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • تا آنجایی که بنده اطلاع دارم موسسه …. اقدام به عرضه عناوین انیمیشن با مجوز دیجیتال و تعدادی دیگر از عناوین انیمیشن غیر میجر بدون مجوز می کرد حالا بزرگ کردن این اقدام نمی دانم چه توجیحی دارد ، در محصولات جمع آوری شده از موسسه مذکور حتی یک عنوان فیلم ایرانی وجود ندارد حال این اقدام عملیاتی بزرگ چه کمکی به سینمای ایران می کند خدا می داند ، ضمنا پخش عناوین میجر انیمیشن توسط غولهای ….رسانه و شرکتهای … انجام می شود و نیازی به عملیات تجسسی ندارد اگر خواستید بگید من نشانی دقیق بدم…..

  • جناب آقای فروتن با سلام
    اینجانب یکی از فروشگاه داران میدان امام خمینی تهران میباشم
    بنده با شرکت مزبور سالیان سال است که کار میکنم و تا به امروز به مشکلی نخورده ام چون تمام کارها و انیمیشن های آنان دارای مجوز رسمی از مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میباشد و هولوگرام ستاد نیز دارد
    و تا آن جایی که من میدانم ای شرکت ۱۵ سال است که آنجا مستقر است

    • سلام بر شما حتما در رسیدگی قضایی همه چیز روشن می شود و حقی از کسی ضایع نمی شود. مشکل از جایی است که در این سالها بارها گفته ام و نوشته ام. موازی کاری در صدور انیمیشن باید متوقف شود و این کار به حوزه تخصصی آن سازمان سینمایی سپرده شود.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید