روزانه های سینمایی

تراژدی واقعی این است

درگذشت اندوهناک ایرج کریمی سینماگر اندیشمند کشورمان آن هم بر اثر بیماری هولناک سرطان البته مایه تاثر و تالم است. فیلمسازی که نقد جوانی اش را بیشتر در کار تحقیق و نقد و نگارش کتاب های سینمایی و فیلمنامه گذاشت و در میانسالی پشت دوربین قرار گرفت و این بار سینما را از پشت ویزور و در صحنه ای کاملاً واقعی تجربه و مدیریت کرد. کریمی دیر به پا عرصه فیلمسازی گذاشت اما همین معدود فیلم های او قابل احترامند و افسوس که بیماری صعب العلاج و پس از آن ملاقات با فرشته مرگ، فرصت دوباره خلق کردن را از او ستاند.

تراژدی واقعی در فقدان کریمی بی خبری بسیاری از اهالی سینما از دست و پنجه نرم کردن بعضی از همکارانشان با اهریمن سرطان و بیماری های صعب العلاج است. البته کریمی در درام زندگی و کشمکش با بیماری برنده نبود و به ناچار در برابر مشیت الهی تسلیم شد. باشد که این هجرت جانگداز ما را بیشتر به یاد هم اندازد و در گردباد گرفتاری های زندگی، پشتیبان یکدیگر باشیم و دفتر خاطرات مشترک گذشته را به دست طوفان فراموشی نسپاریم.

یاد و خاطره آن فقید سعید همواره گرامی باد!

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱ نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • یازدهمین نمایشگاه استانی کتاب اصفهان از دیروز آغاز به کار کرده است . طبق اعلام سایت رسمی نمایشگاه برخلاف سال گذشته ساعات بازدید نمایشگاه امسال یکسره از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب می باشد و ظاهراً نمایشگاه امسال با استقبال بیشتری از سوی ناشران مواجه شده و در ۴ سالن برپا شده است . حالا باید رفت و از نزدیک دید که اوضاع از چه قرار است؟!

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید