روزانه های سینمایی

این یازده موسسه در یازده ماهه گذشته چه کردند؟

عملکرد موسسات ویدیو رسانه در سال ۱۳۹۴

در حالیکه هنوز یک ماه تا پایان سالجاری باقی مانده است، نگاهی به ویترین شبکه نمایش خانگی نشان دهنده آن است که در بین موسسات ویدیو رسانه طی این مدت ۱۱ موسسه ویدیو رسانه در زمینه تامین و توزیع فیلم سینمایی ایرانی فعالیت داشته اند. در این بین از مجموع ۴۸ فیلم سینمایی ایرانی موسسه هنرنمای پارسیان با ۹ فیلم و موسسه دولتی «سوره» و سینما ۲۴ هر یک با ۸ عنوان بیشترین و موسسات، «قرن ۲۱» و «رسانه های تصویری» هر یک با ۲ عنوان «پارس ویدیو»و «کیمیانما» هر کدام با یک عنوان در انتهای فهرست توزیع فیلم ایرانی قرار دارند.

از آنجا که برنامه آینده اغلب موسسات ویدیو رسانه در چهار هفته باقیمانده اعلام نشده است، احتمال جابجایی در جایگاه موسساتی که در میانه جدول به چشم می خورند، وجود دارد. دو موسسه «گلرنگ رسانه و «ریز موج» که تا این تاریخ هر یک ۵ عنوان فیلم ایرانی در سبد خریدشان دیده شده است، احتمالاً با عرضه عناوین دیگری جایگاه خود را در جدول بهبود خواهند بخشید.

موسسه «قرن ۲۱» که هفته آینده فیلم خوب «جامه دران» را راهی بازار می کند، این فرصت را می یابد که با بهبود جایگاه خود پایین تر از موسسه «تصویر گستر پاسارگاد» و « فیلمسازان» که هر یک دارنده رایت نمایش خانگی چهار فیلم ایرانی هستند، بنشیند.

یادآور می شود، شش فیلم سینمایی امسال در گروه هنر و تجربه اکران شده اند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۷ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • جناب فروتن عزیز
  یادتان هست زمانیکه موسسه رسانه های تصویری فیلمهای زیادی که اکثرا در اکران مهجور بوده یا اصلن پخش نشده بود را توزیع می کرد چقدر دشمن قسم خورده داشت؟ چرا در حال حاضر که موسسه سوره فیلمهای پر مخاطب را پخش می کند حرف و حدیثی وجود ندارد؟
  متاسفانه دیگر موسسات خوب تصویر گستر پاسارگاد و تصویر دنیای هنر و قرن جدید فیلمی پخش نمی کنند

 • با سلام خدمت اقای فروتن عزیز.شما تعداد فیلم های موسسه فیلمسازان جوان را ۳عدد اعلام کردید .در حالی که این موسسه فیلم های(انچه مردان درباره زنان نمیدانند.قصه ها.جیب بر خیابان جنوبی.در دنیای تو ساعت چنده.خانه ای کنار ابرها) میباشد. ویدیو رسانه قرن۲۱ هم با توزیع فیلم جامه دران تعداد فیلم های خود را به عدد۳ میرساند

  • ممنون از یادآوری شما
   فیلم های اشک و سکوت و نیز متل قو از سوی قرن ۲۱ در ماههای گذشته توزیع شدند.

 • سلام امروز رفتم ویدیو کلوپ یک فیلم اورجینال خارجی به نام لبه ی فردا خریدم ولی وقتی فیلم رو تماشا کردم با نهایت تعجب دیدیم این فیلم از سایت ایران فیلم دانلود شده وادرس سایت گوشه فیلم دیده شد اسم هیچ موسسه روی کاور فیلم دیده نمیشه فقط نوشته پخش اریانا/ درجه کیفی کیفی الف/ شماره پروانه ۱۵۵/۹۴/۵۱۱۲۴۸ / محصول ۲۰۱۵ امریکا–تاریخ ۱۵/۴/۹۴ تازه فیلم هولگرام ارشاد رو هم داره میخواستم بدونم این فیلم قاچاقی یا مجوز داره…….

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید