روزانه های سینمایی

اعلام موجودیت کمیته قیمت گذاری برای محصولات نمایش خانگی

در یک دو هفته منتهی به سال ۹۳ به موجب توافق و مصوبه مدیران پنج موسسه ویدیو رسانه شامل: دنیای هنر، قرن ۲۱، سینما ۲۴، هنرنمای پارسیان و تدبیر و امید ، مقرر شده بود از سال ۱۳۹۴ همه عناوین با افزایش بهای یک هزار تومانی به دست مصرف کنندگان در شبکه نمایش خانگی برسند. این تصمیم سبب واکنش نمایندگان توزیع در سراسر کشور  شد و اعتراضاتی را به همراه آورد. صورت بندی انتقادات گویای آن است بعضی از نمایندگان بر این عقیده هستند که افزایش قیمت باید متناسب با کیفیت محصول باشد و جمع دیگری از کاهش سود خود در برابر سودی که ناشران می برند، دلخور هستند.

ساعاتی پیش نمایندگان منتخب مجمع نمایندگان توزیع محصولات فرهنگی با صدور اطلاعیه ای که نام هر سه آنها را در پای خود دارد، تصمیم گیری در خصوص افزایش احتمالی قیمت محصول را در انحصار کمیته قیمت گذاری اتحادیه صنفی موسسات ویدیو رسانه دانست و  هشدار داد در صورت عدم رعایت این اصل، با نمایندگان خاطی قطع همکاری صورت خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی مجمع نمایندگان عمده توزیع و فروش محصولات فرهنگی و نمایش خانگی سراسر کشور در این اطلاعیه که به امضای منصور شفاف، محمد نیلی و ایمان تیموری اعضای منتخب مجمع مذکور رسیده از همه موسسات ویدئو رسانه درخواست شده تا به مصوبات کمیته تخصصی قیمت گذاری احترام گذاشته و به ان عمل کنند.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

ضمن آرزوی سالی پر بار و پر نشاط برای همه ی دست اندرکاران شبکه ی نمایش خانگی باطلاع کلیه نمایندگان  سراسر کشور میرساند؛ با توجه به امضای تفاهمنامه با اتحادیه ی شرکتهای ویدئو رسانه (سینمای خانگی) ایران از سوی مجمع نمایندگان سراسر کشور  و نظر به رایزنیهای بعمل آمده با موسسات و شرکتهای تابعه ی اتحادیه ویدئو رسانه و همچنین با توجه به تشکیل کمیته ی قیمت گذاری در آینده ی نزدیک و حضور منتخبین نمایندگان در این کمیته و بحث و تشکیل بررسی در خصوص تغییر قیمت محصولات  فرهنگی، یاد آور می شود: مرجع قیمت گذاری محصولات نمایش خانگی صرفا کمیته تخصصی قیمت گذاری اتحادیه بوده.و هرگونه قیمت گذاری خارج از این کمیته مورد تایید نیست.

همچنین از موسسات و شرکتهایی که عضو اتحادیه ویدئو رسانه نیستند نیز در خواست می شود همکاری لازم را در این خصوص به عمل آورند. بدیهی است در غیر این صورت نمایندگان سراسر کشور از همکاری با ایشان معذور خواهند بود.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۲ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • اینجور که روشنه مجمع نمایندگان و منتخبان آن ها کمر به کارشکنی در شبکه بسته اند ، چون تا اینجای کار چیزی جز این ندیده ایم.
    افزایش بهای عنوان ها خیلی پیش از این ها باید انجام می شد که امروز به قیمت ۵۰۰۰تومان باید می رسیدیم ، افسوس که خود شرکت ها با متحد نبودنشان سود حداقلی را هم از ما دریغ کرده اند.

  • با سلام. طی روزهای اخیر مشخص گردید که تفاهم نامه مانی ،اشاره به مکان جلسه،تنها یک بیانیه از نوع کاغذ پاره بوده که برای امضا کنندگان الزام اور نبوده است. به دوستان متخصص در امور چرخش و نرمش پیشنهاد می گردد قبل از امضا هر برگه ای ابتدا در وایبر حضور یافته ،آنگاه در صورت کسب تاییدیه در جلسات شرکت نمایند.ضمن آنکه قبل از هرگونه چرخش از راهنما استفاده نمایند تا دیگران تکلیف خود را بدانند.جناب اقای فروتن فارغ از اینکه چه قیمتی به صلاح شبکه نمایش خانگی است،با اتفاق صورت گرفته ،انجام فعالیت های صنفی در شبکه نمایش خانگی آرزویی دست نیافتنی به نظر می رسد.امیدواریم خداوند عاقبت همه ما را به خیر گرداند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید