روزانه های سینمایی

استراحت مطلق به پایان رسید

سینمای ایران همه داشته های خود را در نیمه اول سال برای کشاندن مردم به سالن ها رو کرد و از این پس به جز فیلم محمد که تا پایان ماه صفر رایحه معطر نام و یاد پیامبر خاتم را در جامعه انتشار خواهد داد، فیلم دیگری که موفقیت شایانی را در گیشه ها کسب کند، نخواهد داشت. به همین خاطر دور از ذهن نیست که از مجموع ۱۱۲۰۰۰ صندلی سینماها طی هفته های آینده، با گسترش اکران فیلم محمد(ص)، ظرفیت بیشتری در اختیار سایر سینماها قرار گیرد تا زمینه کسب درآمد برای آنها فراهم گردد. فیلم محمد به تنهایی این استعداد را دارد که به اندازه مجموع  فروش ۳۰ میلیارد تومانی سینماها در نیمه اول سال، از گیشه ها درآمد کسب کند.(اولین پیش بینی برای فروش فیلم!)

استقبال از بلیط نیم بهای همین فیلم در روز سه شنبه نشان داد که علیرغم موضوع مقدس و با اهمیتی که فیلم محمد دارد، ترجیح خانواده ها آن است که برای تماشای جمعی فیلم، مترصد تهیه بلیط ارزان فیلم بشوند و هزینه کمتری را بپردازند.

در نمایش خانگی از امروز فیلم استراحت مطلق طلیعه دار فیلم های ۹۴ در این شبکه هست. تجربه نشان داده است که تکرار موفقیت فیلم های پر فروش در نمایش خانگی دست یافتنی است. هفت فیلم اول جدول فروش سینمای ایران در سال ۹۴ این قدرت را دارند که در هفت ماه باقی مانده از سال، از مخاطبان میلیونی نمایش خانگی دلبری کنند و زنجیره موفقیت های این فیلم ها را امتداد بخشند. از امروز استراحت مطلق نمایندگان فروش و فروشندگان خرد فیلم های شبکه نمایش خانگی، به پایان می رسد و رونق و رمق تازه ای در مراکز فروش مشاهده خواهد شد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید