روزانه های سینمایی

آواز دهل شنیده شد

«آواز دهل» پیشقراول فیلم های نوروزی شد. فیلم ویدیویی «آواز دهل» که بر خلاف نامش فضایی کمدی ندارد با بازی اشکان خطیبی، امیر زند و خاطره حاتمی به بازار عرضه شد. طنین این آواز در روزهای آینده با فیلم های بیشتری شنیدنی تر خواهد شد.

تجربه نشان داده است که هر چه برگ های تقویم سال به صفحات پایانی نزدیک تر می شوند، فیلم های ویدیویی بیشتری در شبکه عرضه می شوند اما با این حال آنچه که بازار تشنه آن است، رونمایی از فیلم های سینمایی ایرانی است. اگر بنا را بر تیزر «برنامه آینده» و «بزودی» موسسات ویدیو رسانه بگذاریم که در محصولات اخیر آنها قابل مشاهده است، در آستانه سال نو فیلم های «دلتنگی های عاشقانه» به کارگردانی رضا اعظمیان، «دنیای پر امید» ساخته منوچهر هادی، «ارغوان» ساخته مشترک امید بنکدار و کیوان علیمحدی، «جامه دران» به کارگردانی حمید رضا قطبی، «ملبورن» کار نیما جاویدی، «پدر آن دیگری» ساخته یدالله صمدی، ۳۶۰ درجه ساخته سام قریبیان و «شاهزاده روم» کار هادی محمدیان فیلم های نوروزی شبکه نمایش خانگی محسوب می شوند.

در این میان پیش بینی می شود در بین فیلم های نوروزی از فیلم های «پدر آن دیگری»، «۳۶۰ درجه»،«جامه دران» و «شاهزاده روم» استقبال بیشتری به عمل آید و بیش از ۲۰۰ هزار نسخه از آنها در توزیع اول به فروش رود.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید