روزانه های سینمایی

نقد و بررسی سریال عشق تعطیل نیست_واکنش مهناز افشار به انتقادات

این پست نخستین بخش از واکنش ها به سریال عشق تعطیل نیست می باشد

در حالیکه فقط یک قسمت از سریال عشق تعطیل نیست، در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است، تعدادی از مخاطبان با مراجعه به صفحه مهناز افشار در اینستاگرام به واکنش در این زمینه پرداخته اند. پیش از این هانیه توسلی نیز به خاطر نوع بازی در سریال ابله مورد تاخت و تاز هواداران تیفوسی مرتضی پاشایی فرار گرفته بود.! توسلی در روزهایی که موج وفاداری به پاشایی کشور را در برگرفته بود، گفته بود تا پیش از مرگ پاشایی شناختی از او نداشته و سبک کارش را نمی پسندد.

محور اصلی انتقاداتی که طی دو روز گذشته در فضای مجازی به سریال تازه بیژن بیرنگ مطرح شده است، کپی برداری او از سریال آمریکایی friends  است. این انتقادات در حالی مطرح می شود که بیرنگ مدتی پیش به این اقتباس اذعان کرده بود و آن را امری متعارف دانسته بود. با این حال بیرنگ در دی وی دی منتشر شده اخیر، عشق تعطیل نیست را در ادامه سریال موفق تلویزیونی خانه سبز توصیف کرده و مضمون اصلی آن را عشق دانسته است. پاسخ مهناز افشار که اتفاقا هنوز نوبت نقش آفرینی او در سریال فرا نرسیده است، به منتقدان این بوده است:

“در مورد مجموعه خانگی عشق تعطیل نیست، بی‌شک من خیلی زیاد وسواس و حساسیت داشته ام و امیدوارم در ادامه بهتر و بهتر شود، در مورد شباهت به سریال فرندز، متاسفانه من این سریال را ندیده ام و امیدوارم که اگر شبیه شده، در ادامه راه و مسیر، قصه جای خود را پیدا کند. تمام تلاش این بوده برای اواین تجربه در شبکه خانگی، کیفیت کار در همه جهات خوب باشد، اما در نهایت وظیفه یک بازیگر با همه دقت و وسواس و سخت گیریهایش تا حدی در کیفیت خوب کار تاثیر دارد، مسئولیت بیشتر بی شک با کارگردان و گروه تهیه و تولید است. کمی صبرکنیم من هم چون شما منتظر قسمتهای دیگر کار هستم و بهتر شدن آن تا بتوانیم کار را ادامه دهیم و درچند پست قبل عرض کرده بودم سریال، متوقف شده . اینطور که پروژه به ما اعلام کرد ، دلایل آن ، آماده نبودن قصه بطور کامل بوده و تا قسمت ۶ نوشته شده و مهم تر اینکه منتظر نظرات شما عزیزان بعد از دیدن چند قسمت از کار هستند و ندیدن فرندز برای من دلیلش این بوده که جایگزینهای دیگری داشته دوستان. کمی سلیقه فردی من در انتخاب سریالها با تعدادی از شما فرق دارد و بی شک حتما فرندز را خواهم دید.»

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۴۴ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • همیشه هر سریالی که در حال پخش ( شبکه خانگی ) باشد همیشه اینجور انتقادات از هــمه ی قشر جامعه به گوش میــرسد . اگر سریالی نیز بسازید که روایت یک داستان جنگی باشد قطــعأ باز یک عده افــراد به تخریب آن سریال بر می خیزند … کشور ما یک کشور کاملا اسلامی می باشد پس ما نــمی توانیم یک فیلم رو با انتقادات مردمی حل بکنیم … افرادی که می گویند این سریال بده!!! اون سریال بده!! این بی محتواست …!!! این اینجوریه ! اون اونجوریه!!! پس نخرید جامعه هم از شبکه خانگی خلاص میشه… این همه سالهای پیش شبکه خانگی نبــود اینترنت هم نبود الان شبکه خانگی پیدا شده همه شدن منتقــد … بابا کـمی آروم جلو بروید … خیلی منو ببخشید اگه پیشروی کرده باشم … چون اینقدر انتقاد می شنوم هم فروشگاه هم اینجا اینترنت کلافه شدم!
  محمدی / تشکر !

 • سلام من سریال ندیدم ولی استقبال چندانی درمغازه من ازسریال ابله نه ازعشق تعطیل نیست نشده امیدوارم روند روبه رشدی پیدا کنه

 • من هم سریال فرندز رو ندیدم و عشق تعطیل نیست رو با آشنایی با مادر مقایسه می کردم. نتیجه مقایسه ام هم این بود که ساخته جناب بیرنگ بهتر است. شاید هم برای ترجمه و دوبله اش بوده.
  به هرحال از این سریال لذت بردم. به نظرم کار نو و جالبی بود. همچنین ضعفی در بازیگری و کارگردانی ندیدم. شوخی ها پیوسته و در حد نام های بزرگ بود. هرچند مانند همیشه بازی گلزار افتضاح است و کاریش هم نمیشه کرد. چون گلزار است باید بازی کند. این آقا حتا یه خنده درست نمی تواند بکند. باری ، در کل همه چیز با هم جور بود و مشتاق دیدن قسمت دوم هستم.
  برخی از دوستان از صدای خنده های تماشاگران فرضی خوششان نیامده بود. باید بگم ما ایرانی ها سختگیرترین و بی انصافترین تماشاگران هستیم. هر روز میلیون ها نفر از دیدن سریال های ماهواره ای و تلویزیونی لذت می برند و هیچ ایرادی نمی گیرند و با هر سبکی خودشان را وفق می دهند ، اما چون برای یک عنوان ۳۰۰۰تومان پول داده اند توقع دارند از آغاز تا پایان ریسه بروند و مسایل ، روابط میان شخصیت ها و گره های داستان مثل آب خوردن رو باشد و هیچ پیچیدگی ای نداشته باشد تا نکند خدای ناکرده کمی فسفر بسوزانند.

 • به نظر من سریال خوبی بشه
  مخصوصا نوع سریال که در اصلاح ترکی بهش سیتکم هم میگن و من خیلی دوستش دارم چون هر حرفی رک و راست زده میشه و بیننده از هر قسمتی می تونه دنبال کننده ی سریال باشه و نمونه های موفقش هم در ترکیه زیاده به عنوان مثال سریال Seksenler یا به عبارتی (دهه ی هشتاد) همین الان پنجشنبه ها از TRT1 در حال پخشه و خیلی هم موفقه فقط کیفیت سریال فوق العاده پایینه انگار با هندی کم فیلمبرداری شده دکورها هم به شدت ضعیفه.
  من احساس میکنم بد عادتی مردم ما به علت دوبله نشدن این نوع سریال ها در شبکه های ماهواره ای بوده باشه از همین رو پیشنهاد میکنم اگه وقت کردین چند نمونه از این سریال ها البته پیشنهاد من سریال های ترکی هست رو ببیند.
  Çocuklar Duymasın
  Avrupa Avrupa
  Seksenler

  • درود بر شما آقای محمودیان اولین باره که اولین سریالی به این سبــــــک طنـز در شبکه خانگی می بیــنم در واقع کیفیت تصویرش منو به زمانهای پخش سریال ویلای من میاندازه …( در واقع الان هم میبینم ویلای من رو ) خلاصه از کارکنان سریال خواهشمندم ادامه ی سریال را نیز بســـــازند … درود بر شــما …!

 • اگر حافظه م یاری کنه تهیه کننده فیلم برندگان هم که یه کپی برداری تمیز از لیتل میس سان شاین بود جناب بیرنگ بر عهده داشتند.
  خاک بر سر مدیرانی کنند که دستور می دهند فیلم های غربی را با رعایت اصول اخلاقی ایرانیزه کنیم و به خرد ملت بدهبم.

 • خب بد نیست به مواردی اشاره کنیم که خودموم ابداع کننده بودیم.
  مواردی است که فقط و فقط مال خودمون هست ، مانند پرده خوانی ، برخوانی(نقالی) ، روحوضی ، سیاه بازی و تعزیه که ویژه ایران است و کارگردانانی هم به حق خوب از این سبک ها استفاده کرده اند.
  اما به رای من بد نیست جرقه ای از یک عنوان خارجی در ذهنمان خورده شود و بر اساس فرهنگ خودمون ایرانیزه کنیم. همان کاری که در موسیقی هر روز می بینیم. به نظرم بهتره از نگاه زیبایی شناختی و فنی درموردش بحث کنیم و نه از سر بخل و بدبینی.

 • سریال ایرانی ” عشق تعطیل نیست!” به نظرم یک سریال کاملا جدی و طنز است … از هر نظری بالا عــمل می کند در همه ی سکانــــــسهای سریال طنز جدی را مشاهده می کنیم … درود بر آقای بیژن بیــــــــرنگ از ساخت اینچنین سریالی ! هر چقــدر هم به سریال آمــریکایی ” خانواده ی مدرن” شبیه باشه بازم در بعضی از سکانــسهاش می بیـنیم که همه ی سکانسها از روی این فیلم ساخته نشده ولی بعضی از سکانس هاش متأسفانه بله!
  اما تــــرو خدا همه ی مجموعه های این سریال زیبای طنـــــز را اورجینال خریداری کنید …
  آخر زیبای در انتظار ما است .

 • وقتی این مطلب رو دیدم یاد اون قسمتی که مهناز افشار به برنامه کلاه قرمزی ۹۲ اومد افتادم زمانی که ببعی پس از رفتن خانوم افشار گفت:مهناز نرو – آقای اگری مهناز رفت ؟

 • سوالات متداول بنده که هنوز به جوابشون نرسیده ام …!؟!
  ۱-ادامه ی فیلمبرداری سریال ” عشق تعطیــل نیست! ” کی از سر گرفته می شود ؟
  ۲- سریال “”” اتاق عــمل “”” مهــران مدیری کی فیلمبرداری اش آغـــاز می شود ؟
  ۳-چرا کوچه مروارید فقط ماهی یکبار در شبکه خانگی توزیع می شود ؟
  ۴-چرا مجوزی هنوز برای قسمت های ( از ۳ به بعد ) عشق تعطیل نیست! توسط وزارت محترم فرهنـگ و ارشـاد اسلامی صادر نشـده است ؟
  لطفأ یکی از مسوولان پــروژه ” عشق تعطیل نیست!” به سوالان مربوط به بخش این سریال جوابی ( پاسخی ) بدهند ؟
  محمدی / تشکر !

 • کپی برداری صرف، نه جرقه س و نه زیبا شناسی !!! ایده گرفتن خیلی فرق می کند با این که طرف حتی تو نماهای فیلمبرداری هم نعل به نعل کپی کند. مثال ایده می شود کار شوخی کمال تبریزی که با نگاهی به فیلم Hero استفان فریزر ساخته می شود و در تیتراژ هم ذکر می شود و اتفاقا از نمونه خازجی هم بهتر است.
  نظر شما برای خودتان محترم است ولی در استفاده از کلمات دقت کنید و نسبت هایی مثل بخل و بدبینی رو برای کسانی استفاده کنید که از آن ها شناخت کامل دارید.

 • کارنامه بیژن بیرنگ برای همه روشن است. ایشان در شام ایرانی هم ثابت کرد کپی صرف را مد نظر نداشته و نسبت به فرهنگ ایرانی کارش را ارائه کرده.
  بیژن بیرنگ خود ، صاحب سبک است و کارهای بی همتایی ساخته. شاید با ندکی شکیبایی و نگاه با عینک خوش بینی همه چیز روشن می شود. شاید من اشتباه کرده باشم ، شایدم نه

 • مثال من کلی بود و به شخص خاصی اشاره نکردم. با این حال شما رو به مدد اینترنت و سایت های دانلود مجاز و غیر مجاز دعوت می کنم به تماشای فیلم تلویزیونی برندگان که تهیه کننده آن جناب بیرنگ و مرحوم رسام بودند. اگر در مقایسه با نمونه خارجی آن ( لیتل میس سان شاین ) فقط ایده را در نظر گرفته بودند من از شما عذرخواهی خواهم کرد.
  ( اصل حرف من برمی گردد به جلسه ی چند سال قبلی که من در آن حضور داشتم و یکی از مدیران تلویزیون، در این باره در حال اظهارفضل بودند. فکر می کنم توضیحات اضافی در این باره کافی باشد. هر کاری چه خوب چه بد، مردم تصمیم به تماشای آن خواهند گرفت. مخصوصا کارهایی که باید از جیب هزینه کنند.)

 • درباره استقبال از سریال عشق تعطیل نیست شاید صدق نکند. چون اکنون کل بازار بحرانیست ، بازار نمایش خانگی هم که کالای غیر ضروری حساب می شود بدتر.
  بگذریم که چند نفر به صورت دزدی آن را تماشا می کنند

 • هم عشق تعطیل نیست و هم ابله سریال های زیبایی هستند
  اما به نظرم علت عدم استقبال مردم از این سریالها این است که مردم با اینگونه طنز ها آشنا نیستند و ارتباط نمی توانند برقرار کنند…
  حتی خود من بیش از نیمی از نکات طنز قسمت اول عشق تعطیل نیست را نتوانستم درک کنم…
  اما از کلیت داستان خوشم میادو بی شک تا انتها ادامه میدم…
  فکر میکنم برای این کوچه مروارید را اینقدر دیر به دیر منتشر میکنند چون تعداد قسمت هایش از ابله و عشق تعطیل نیست کمتر است پس باید کمی دیر به دیر منتشر کنند تا مخاطب را به دنبال خود بکشند

 • من فرندز رو دیدم این سریال هم قسمت اول رو دیدم . به نظر میاد در حد همون ایده برداری باشه وگرنه شباهت خاصی بینشون وجود نداشت . اگر هم بوده کپی برداری به شکل سریال هفت سنگ از مدرن فمیلی نبوده . سریال با نمکی هم بود تا ببینیم در ادامه چی میشه .

 • به نظر من بد نیست یکم دیدمون رو عوض کنیم و تنوع تو سلیقه هامون ایجاد کنیم….عشق تعطیل نیست این ها رو داره البته اگر در ادامه ابتکار از خودش داشته باشه

 • قسمت اولش رو اتفاقی دیدم خیلی مشکل داره واقعا در عجبم که چه طوری مجوز گرفته؟!! البته با این وزیر جدید خیلی جای تعجب نیست …………….
  خیلی برای بازیگران این فیلم متاسفام که حاضر شدن در چنین فیلمی بازی کنن این فقط نشان از خود واقعی آنها دارد که تا کنون مخفی بوده البته برا مردم . از مسولین و کسانی که میتونن لوی ادامه فیلم رو ببینن تقاضا دارم کاری کنن

  • ببخشید؟!؟!
   مشکل داره؟!؟!؟
   خود واقعی؟!؟!؟
   فکر کنم اشتباهی دیدید. عشق تعطیل نیست ولتش صورتی رنگه و کارگردانش بیژن بیرنگه و از همون تشکیلاتی مجوز داره که از اکران چند فیلم مجوزدار هراس داره.

 • آقاى فروتن سلام
  من قبلا یه جا خونده بودم آقاى داریوش فرهنک کفته بودند قرار است سلطان و شبان ٢ را براى شبکه نمایش خانکی بسازند…
  آیا خبرى هست؟

 • لوس …
  تنها کلمه ای که میتونم براش به کار ببرم.

  فقط کسانی که چیزی از فیلم و سریال و … ندارن میتونن بگن عشق تعطیل نیست از ابله بهتره.

  به طور کلی عشق تعطیل نیست یه بازیگری که واقعا بازیگری بلد باشه نداره .
  فقط سعی کرده اونایی رو جمع کنه که مورد توجه عامه جامعه قرار دارن و پولسازن .
  شما بازی هانیه توصلی ، سیامک انصاری ، مجید صالحی ، احمد مهرانفر ، مهران احمدی و … رو با کی دارید مقایسه می کنید؟
  محمد رضا گلزار ، مهناز افشار ، زانیار خسروی؟؟!؟؟!!!! ، پنجعلی ، بهنوش بختیاری و … .
  یه روانشناسه توشون خوبه و دختر ستایش …
  چون زیاد فیلم ایرانی نمیبینم اسماشون رو هم زیاد بلد نیستم.
  به بزرگی خودتون ببخشید

  • بعد از ابراز نظر موافقان و مخالفان دو سریال حال حاضر نمایش خانگی، حالا نوبت به موج سومی رسیده که طرفدار یک سریال و مخالف سرسخت سریال دیگر است. !

  • آقا علیرضا
   هدف من تاختن به عقاید شما نیست…
   من فقط از این کامنتتون انتقاد دارم…
   ۱-لحنتون خیلی بی ادبانه و زشت است شما بازیگری همچون آقای علیرضا خمسه را تنها ((پنجعلی)) صدا می کنید!!! این را میزاریم به اینکه به قول خودتان اسامی را بلد نیستید…
   ۲-نوشتید زانیار خسروی به دلیل خواننده بودن بازیگر خوبی نمی تواند باشد طوری حرف میزنید انگار تا به حال خوانندگانی نداشتیم که بازیگری کردند مثلا آن خواننده ای که(اسم این خواننده را نمی آورم چون به خاطر حواشی ای که داره و اینکه احتمال میدم آقای فروتن ثبت نمیکنه)در سال ۱۳۷۹ در فیلم زیبای پرپرواز شخصیت اصلی فیلم را بازی کرد باشد که آن خواننده هم آن زمان و هم امروز از شهرت بیشتری نسبت به آقای خسروی برخوردار است…همچنین نباید از بازی مازیار فلاحی در فصل سوم قلب یخی و رضا صادقی و… غافل ماند…
   ۳-در ضمن ما بازیگری به نام هانیه توصلی نداریم…ما فقط هانیه توسلی داریم…این را هم میزارم به حساب این که اسماشونو بلد نیستید…چون اگر غیر از این باشد بهتر است کمی دیکته تمرین کنید…

 • یک سانتیمانتالیسم بی محتوا ، یک پوچ پر از شعار ، یک پایان غم انگیز برای مردی که روزی از قلمش خانه سبز متولد شد . پذیرش بازنشستگی گاهی چیز بدی نیست ! دست کم حرمت خاطرات خوب محفوظ می ماند

  • پریسا خانوم از کلمه سانتیمانتالیسم من به شخصه خوشم اومده…اصلا یه جذبه خاصی داره…
   اصلا یه شعار:
   ما همه سانتیمانتالیسم هستیم!!

  • بله . همینطوره. در دوره ای که مردم به مسخره بازی میگن طنز بایدم به عشق تعطیل نیست بتازیم.
   زمانی که در فیلم ها از ارزش های سطحی به عنوان اصل مطلب دفاع می شود بایدم ارزش های بنیادین زندگی را پوچ و تکراری و غم انگیز و … ببینیم.
   بهتر است بیشتر بیندیشیم به ارزش ها

 • با دیدن این فیلم به شعور من که توهین شد شما رو نمی دونم فیلم ان قدر بی محتواست که در تمام صحنه ها احساس بوچی می کنی شوخی ها بی نهایت سطحی وحتی بعضی جاها مغایر با جامعه است مثلا اون جاکه بختیاری از مرده خواست که روبه روش بشینه تا درد دل کنه حتی اگه فیلم کمدی هم می سازید خواهشا به روابط موجود در جامعه دقت بکنید این مشکل فیلم سازان ماست که به سمت غربی شدن می رن

 • توزیع سومین قسمت سریال عشق تعطیل نیست! روز دوشنبه ۲۷ بهمن ماه در سراسر کشور…!
  لیـنک( حضور استاد مدیری در اختتامیه ی جشنواره ی فیلم فجـر ):
  http://www.atipic.blogfa.com/post-1747.aspx
  این لینک دارای ۳ بخــش است که می توانید بر روی هر یک از دکمه های دانلود ( Download ) کلیــک کرده و مشاهده کنید .
  محمدی / تشکر!

 • بنظر من سریال خوبی از آب در میاد
  تا حالا سریال ایرانی به این شیوه ساخته نشده یا اگر شده من ندیدم بخاطر همین برام تازگی داره و مشتاقانه منتظره قسمت های بعدی این سریال هستم

 • نمی دونم تا کی باید همه سبک های هنری رو با یک سبک ، اونم با سبک مورد علاقه خودمون بسنجیم؟!
  هر اثری جدا از سبک کلی ای که دنبال می کنه یک سبک ویژه خودشو داره . بنا براین روابط ، ازجمله روابط زن و مرد هم در قالب همین دوسبکی که عرض کردم می گنجه.
  همچنین اجباری نیست که هرکس همه چیز را بپسندد و بپذیرد. به راستی من از دیدن این سریال لذت می برم و دنبالش می کنم. البته چندین انتقاد هم دارم ازجمله کیفیت تصویر و صدا و بازی بد همیشگی گلزار . ولی به شعورم توهین نشده چون آن را در غالب خودش می پذیرم.

 • متاسفم این کار قابل قیاس با خانه سبز نیست. کار هدف خوبی داره ولی مثل یک میان برنامه روانشناسی تلویزیونی میمونه. از آقای بیرنگ که از شام ایرانی که اون فضاحت پیش اومد و یکی از شرکت کننده ها از هنرپیشگی کناره گیری کرد تا این سریال که چه کپی باشد چه ابداع نویسندگان ایرانی ضعیفه انتظار بیشتر میرفت. ما ایرانی ها متاسفانه عادت داریم کور کورانه فقط ستایش افراد رو بکنیم یا انتقاد افراد رو. اینکه آقای بیرنگ خانه سبز موفق دلیل نمیشه که هر کار که بعد از اون ساخته میشه رو ستایش کنیم. کار آدم ها اوج و فرود داره و باید در زمان بررسی بشه.

 • سریال بیسیار بدی است. رابطه علت و معلولی داستان مشکل اساسی دارد و منطقی نیست. در عین حال این غیر منطقی بودن غیر واقعی نیز هست. نفس برای چه قهر کرده. اصلا قهر کرده یا نه. آیا لوس بازی های افشار مفهوم عمیق عشق را می رساند. چرا دیالوگ های بازیگران رها می شود (مثل قسمت ۴ وقتی که مهین ترابی اعلام می کند از نفس متنفر است و نفس که به دلیل روزمرگی از رها قهر کرده هیچ عکس العملی نشان نمی دهد). شخصیت کافی شاپ بسیار رو مخ است و با هر بهتر گفتن او انزجار و تنفر بیننده نسبت به او بیشتر می شود(کارگردان چه فکری کرده با این دیالوگ مسخره). تمام بازیگران افتضاح و تکراری هستند غیر از شهرام حقیقت دوست که او نیز به شخصیت نقش شاهگوش خود بسیار نزدیک است. بهنوش بختیاری در نقش همیشگی خود ظاهر شده و بازی های افتضاح و عاشقانه های تکراری افشار و گلزار حال مخاطب را بهم میزند. بازی حدیث میرامینی در حد سابقه کاملا تاریک و سریال های کشکی تلویزیون است. (بدون هیچ اغراقی نمی توان او را بازیگر نامید.) نقطه تاسف سریال بدون شک بازی ضعیف و افتضاح و نچسب زانیار خسروی است. واقعا برای آقای خمسه جای تاسف دارد هم قاب نابازیگرانی چون میرامینی و زانیار و گلزار می شود.

  • آقاى محترم لطفا براى بیان انتقادات خود با اسم خودتان کامنت بزارید نه با اسم یک کارکردان خوشنام و شناخته شده و بزرک…

 • خیلی جالبه……!!!!
  نظرات معما داری توی صحبت دوستان درباره سریال عشق تعطیل نیست! با تمام زیبایی های مفهومی (البته از نظر بنده) ، دیده میشه. من از تفکر سردبیر و بعضی از دوستان تشکر میکنم ، بابت کنترل تعدادی افکار تندرو و البته…..!!!!(دلواپس). تمام کسانی که جهت پاره ای از اشتباهات فنی ، بازیگری و نحوه ی بیان دیالوگ ها و کلاً از ابتدا تا انتهای سریال انتقاد دارند ، با اجازه یه چند مورد نظر شخصیم رو بیان کنم:

  ۱- طنزپردازی نقطه ی تیزی به تمامی مسائل جامعه و پیرامون مردم عام و خاص میگرده.

  ۲- فیلمنامه وقتی نوشته میشه ، زندگینامه افرادی با همین خصوصیات رفتاری و اخلاقی رو داره نشون میده که میبینیم. فرض یقین ممکنه درون زندگی من و شما اصلاً اتفاق نیوفتاده باشه و هیچ وقت تجربه ی این مدل روابط زندگی رو نداشته باشم و یا نداشته باشیم.

  ۳- انتقاد تا زمانی که تبدیل به توهین و بد گویی نشه حتی آزار دهنده قابل شنیدن و نقد کردنه.

  در کل من سریال رو البته تا این قسمت چهارم ، از نظر موضوع دوست داشتم ، ولی ای کاش یک مقدار نسبت به بازیگرانی که نقش ایفا میکنند و سرشناس هستن بهتر بازی میشد. البته از نظر من ایران نیاز به طرح و سبک جدید داره. حداقل این موضوعات باعث بشه یه مقدار کره ای ، هندی ، ترکیه ای و غیره میل به دیدنشون کمتر بشه.

 • سلام
  آقای فروتن دیشب ساعت ۲۲:۱۵ شبکه خبر صحبتهای آقای نوروزی و مسافرآستانه رو دیدید.خیلی جالب بود. بیشتر همدیگه رو متهم میکردند..گفتم شاید شما دراین مورد پیامی بذارید که خبری نیس

 • من واقعا درک نمی کنم. بیژن بیرنگ با این کار مفتضح خواسته خانه سبز رو تکرار کنه؟؟ واقعا بی سر و ته. بازیگران افتضاح به معنی واقعی بازی می کنن. واقعا دلم می سوزه برای خمسه و مهین ترابی و ماءده طهماسبی عزیز که سطحشون تا اینجا پایین اومده. بهنوش بختیاری فکر می کنه با زازا زوزو گفتنش بازیش جالب میشه یا با اون لحن لوس و تکراری ننرش. آخه بختیاری که جز درج جیم نباید تو فیلم دیگه بازی کنه. متاسفم واسه ۱۲۰۰۰ تومن پولی که تا اینجا دادم و منتظر بودم لااقل تو قسمت چهارم حرص نخورم!!!! اون دو تا به اصطلاح دهه ۷۰ ایا هم که در حد فاجعه ان.

 • یه سریال مزخرف من همون صحنه اول فیلم دیدم یاد لوکیشن سریال دوستان افتادم . اون خنده هایی که توسریال گذاشتند یه لحظه هم منو نخندوندند همین چند شب پیش فیلم خماری (کمدی) امریکایی دیدم ازخنده داشتم غش میکردم اونا کمدی چه جورمی سازند ما چه جوری حیف وقتی که برای دیدن این سریال گذاشتم .

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید