روزانه های سینمایی
عیدانه سینما و ویدیو چیست؟

عیدانه سینما و ویدیو چیست؟

اگر اکران سینماها از امروز با چهار فیلم تازه نو نوار شد، نمایش خانگی هم در تدارک پوست اندازی است. در سینما “آذر،شهدخت…”، “امروز”، “کلاشینکوف” و “فرشته ها با هم می آیند”، به اتفاق رقابت سختی با رد کارپت دارند، فیلمی که رمضان متفاوتی را برای دهها سینما در کشور رقم زد و فروش خود را از رقم ۱/۵ میلیارد تومان هم گذراند.

پیش بینی می شود در بین چهار فیلم جدید رقابت مابین “کلاشینکوف “سهیلی و “آذر، شهدخت…” باشد. البته خیلی از ناظران بخت “کلاشینکوف” را به خاطر تم اعتراضی و شورشی آن بهتر دانسته و تیزرهای تلویزیونی فیلم هم کنجکاو برانگیز از آب درامده است. فیلم بهروز افخمی اثری سرخوشانه است که با اقشار متوسط جامعه و دلمشغولی های آنها بیشتر ارتباط برقرار می کند. همان کسانی که در حین تماشای فیلم دغدغه قسط و هزینه های جاری زندگی را ندارند و دنبال مفری برای آرامش و خرسندی بیشتر هستند. افخمی فیلم را بر اساس رمانی از همسرش جلوی دوربین برده است.

“امروز” میر کریمی و “فرشته ها …” که کار اول حامد محمدی است با مضمونی متفاوت تقریباً حال و هوای درونگرایانه مشابهی دارند. منتقدان کار اخیر میرکریمی را فیلمی پیشروتر از آثار قبلی او ندانسته اند و کمتر کسی در برابر فیلم “امروز” غافلگیر شده و آن را اثری متفاوت ارزیابی کرده است. با این همه سینمای میرکریمی سرشار از جزییات است و برای کسانی که به فیلم دل بدهند و در سالن تاریک به فیلم متمرکز شوند، حس خوبی را به همراه دارد.

در نمایش خانگی هنوز نمی دانیم پخش هنر اول با کارت “خط ویژه” در رقابت با سایر موسسات بازی می کند یا “چ” ؟ این موسسه فعلاً “ریو ۲” را برای پرواز در عرصه نمایش خانگی در دست گرفته است و قبل از آن کلاه قرمزی ۴ را بر پیشخوان ها نشاند. هنرنمای پارسیان با اینکه بعد از مدت ها دست به کاری جسورانه زد و قولنامه “طبقه حساس “را نوشت، برای عید فطر بینندگان را به یونان می برد تا ماه عسلش را ببینند. “ماه عسل یونانی” را هفته اول بعد عید فطر از مراکز عرضه بخواهید.

در ساعات آینده دوباره شبکه دو سریال را به خود می بیند؛ قسمت پایانی شوخی کردم و ۲۵ شاهگوش. پخش دنیای هنر و سیما شهر هم بزودی در بازار عید فطر و تعطیلی چهار روزه آن خود را نشان خواهند داد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۵ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • سلام.
  خدا رو شکر قالب سایت رو عوض کردید.من با قالب قبلی گیج میشدم!!!!
  درباره فیلم های “آذر و شــــــــهدخت و…” و “کلاشینکف” که من توفیق داشتم و این هارو در جشنواره فجر دیدم باید بگم خیلی فیلم های ضعیفی هستند,گول تیزر های کلاشینکف رو نخورین.اون فیلم دیگه ینی “آذر و شهدخت و…”خیلی ضعیفتره.
  یک موضوعی که اصلا ارزش سینما رفتن نداره.یک داستان کاملا کلیشه ای.
  در خرداد ماه فیلم”طبقه حساس” را در سینما اشراق زاهدان دیدم که فیلم بسیار خوبیه.مطمئنن هر وقت توزیع بشه دوباره نگاش می کنم.

  • به هر حال همانطور که پیش بینی کردم؛ فروش کلاشینکوف در سه روز نخست نسبت به چهار فیلم دیگر بالا بوده و بعد از ردکارپت این فیلم نیز بزودی عضو باشگاه میلیاردی های ۹۳ خواهد شد.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید