روزانه های سینمایی
رسیدگی به تخلف موسسات خاطی آغاز شد

رسیدگی به تخلف موسسات خاطی آغاز شد

خبرها از بررسی تخلف موسساتی که در هفته های اخیر بدون دریافت پروانه نمایش اقدام به توزیع چند عنوان انیمیشن کرده بودند، حکایت می کند.

ابطحی که مدتی پیش حکم ستاد مبارزه با محصولات غیر مجاز را از رئیس سازمان سینمایی دریافت کرده است، با اعلام این خبر نوید داده است که پس از برخورد با متخلفان دیگر شاهد اقداماتی از این دست در شبکه نمایش خانگی نباشیم.

رسیدگی به تخلفات اخیر چند موسسه ویدیو رسانه که در نوع خود بی سابقه می باشد، در حالی انجام می شود که تلاشی برای جمع آوری آثار توزیع شده صورت نگرفته است و از قرار انیمیشن های عرضه شده با فروش خوبی در مراکز عرضه روبرو بوده اند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱۳ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • آقایون ستاد مبارزه با محصولات غیر مجاز
  سر یه عالمه چیز که تو کشور اتفاق میفته سکوت کردید
  بعد اومدید به چیزی که مردم ازش استقبال کردند گیر میدید؟؟؟
  لااقل بزارید آثار لاک پشتهای نینجا سینمایی ۲۰۱۴ و هواپیماها ۲ رو هم این موسسات خاطی عرضه کنند بعد…
  مگه نمی بینید مخاطبا چقدر منتظرشونن؟؟؟
  موسسات خاطی زود این عناوینو عرضه کنید قبل از اینکه ستاد مبارزه با محصولات غیر مجاز جمع آوری کنه محصولاتو…

  • اضافه شه با کامنت بالا لطفا

   به قول ایمان جان خان مردم تو مغزشون فیلترینگ دارن خودشون خوب میدونن چی خوبه و چی بده…

 • عمرا اگه قدرت مقابله با اینا رو داشته باشن- مطمئنم کاری به کارشون ندارن نهایتش یه توبیخ که دیگه تکرار نکنن اما مثلا کارهاشون رو جمع نمیکنن ،مجوزشون رو تعلیق نمیکنن و … این انیمیشن ها حالا حالا فروش میره و دوباره چن روز بعد چن تا کار خوب دیگه رو میکنن با یه اسم و رسم تازه – میگین نه، منتظر باشین ببینین من کی گفتم ! برام مثل روز روشنه

 • جناب فروتن عزیز
  فیلم فرشته ها با هم می آیند با کیفیت فوق العاده پایین وارد شبکه شد! مانند اثرهای قبلی که از موسسه ی هنرهای تصویری سوره عرضه شده بود (زندگی جای دیگری است، فرزند چهارم و…). اصلا مشخص نیست این موسسه با چه هدفی فیلم ها را خریداری و پخش می کند و این نگرانی برای کارهای آتی این موسسه از قبیل شیار ۱۴۳ نیز وجود دارد.
  وقتی برای محتوای فیلم ها حساسیت وجود دارد و هیات بازبینی فیلم های اکران شده را براحتی آب خوردن مجددا سانسور نموده و وارد شبکه می کنند، فکر نمی کنم تشکیل کمیته ای در وزارتخانه برای کنترل کیفیت آثاری که پخش می شوند کار سختی باشد.
  این نقیصه در دوره ی مدیریت جناب فروتن نیز وجود داشت و انبوهی از فیلمهای بی کیفیت وارد شبکه میشد.
  بنظر میرسد قیچی کردن فیلم ها همیشه مهمتر از کیفیت محصولات می باشد.

  • قربان سال های ۸۸ تا ۹۰ به دلیل ادامه سلطه آنالوگ، نسخه پزتیو اغلب فیلم ها بصورت تله سینما شده ، در اختیار موسسات قرار می گرفت. خوشبختانه در دو سال اخیر با حذف چاپ پزتیو، مشکل همیشگی برطرف شده است. در این مورد خاص قطعا مستر دارای اشکال فنی بوده است.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید