روزانه های سینمایی
پرسش ها پیرامون یک انتخاب

پرسش ها پیرامون یک انتخاب

در ادامه تغییرات مدیریتی در سازمان سینمایی کشور که طی ۱۰۰ روز گذشته مرتباً در کانون توجه محافل رسانه ای بوده است، این بار صدور حکم مدیر عامل موسسه رسانه های تصویری با واکنش هایی روبرو شد. منتقدان نداشتن سابقه و تجربیات مرتبط با موضوع فعالیت سینما و ویدیو را نزد مدیر عامل تازه منصوب شده، حائز اهمیت دانسته اند و خواستار پاسخگویی مسئولان مربوطه شده اند.

آنچه در این رابطه مهم تر از ملاحظات منتقدان به نظر می رسد و در واکنش ها از آن غفلت شده است، ابهام در ماموریت ها و وظایف موسسه مزبور درآینده است. موسسه ای که رییس سازمان و مشاور عالی ایشان در ۱۰۰ روز گذشته در باره آینده کاری آن اینگونه تصریح کرده اند که؛ اقداماتی موازی با موسسات خصوصی ویدیو رسانه نخواهد داشت.

به این ترتیب می توان خوش بین بود که مدیر عامل جدید با هدف تغییر ریل موسسه رسانه های تصویری پا به ساختمان آن گذارده است و بعید نیست جناب مدیر عامل در نخستین نشست رسانه ای به این مهم اشاره نماید. برای فعالان ویدیویی کشور این خوش بینی می توانست به قطعیت مبدل گردد اگر قبل از هر گونه انتصاب و انتخابی تصمیم سازمان سینمایی برای نحوه فعالیت های موسسه به عنوان خروجی کارگروه ویژه آن در سازمان سینمایی اعلام می شد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید