روزانه های سینمایی
وعده تازه برای راه اندازی آی پی تی وی

وعده تازه برای راه اندازی آی پی تی وی

مدیر پروژه تلویزیون اینترنتی شرکت مخابرات ایران در تازه ترین اظهار نظر در باره اجرایی شدن تلویزیون اینترنتی و ویدیوی درخواستی وعده داده است که تا پایان سالجاری این طرح جنبه عملیا تی به خود می گیرد. آنطور که از سخنان منتشر شده ایشان استنباط می شود، ظاهراً این خدمات بصورت کاملاً انحصاری از سوی صدا و سیما به کاربران ارائه می شود و سهم و نقشی برای سازمان سینمایی، موسسه رسانه های تصویری و یا هر نهاد دیگری که مسئول تامین محتوای ویدیویی برای سیستم مزبور باشد، در نظر گرفته نشده است.! چکیده اظهارات ایشان را در ادامه بخوانید:

صابری‌وند با تاکید براینکه با تامین شبکه و زیرساختهای فنی برای تلویزیون اینترنتی، پخش کانال های زنده تلویزیونی و ویدیوهای خانگی به صورت آنلاین در همه استانهای کشور و مراکز استانها قابل ارائه خواهد بود ادامه داد: بزودی بحث تامین محتوا و ویدئو سرور HEAD END و فناوری EDGE مدیا در مراکز مخابراتی کشور نصب می‌شود.

مدیر پروژه تلویزیون اینترنتی شرکت مخابرات ایران ظرفیت نهایی اجرای این پروژه به تعداد ۲۷ میلیون خط تلفن ثابت در کشور اعلام کرد و گفت: در فاز نخست امکان ارائه این سرویس برای حدود ۱.۷ میلیون مشترکی که از ADSL مخابرات استفاده می‌کنند وجود دارد.

وی استفاده از IPTV را مستلزم داشتن خط ADSL عنوان کرد و با بیان اینکه در مراحل بعدی ارائه این سرویس، امکان واگذاری سرویس به تمامی مشترکان خطوط اینترنت پرسرعت وجود دارد، افزود: پهنای باند یکی از شاخص های اصلی استفاده از IPTV محسوب می‌شود و براین اساس به مشترکان این سرویس، پهنای باند اینترانت داخلی با حداقل سرعت ۲ مگابیت بر ثانیه داده می‌شود.

صابری‌وند هزینه استفاده از این سرویس را در مرحله تصویب نهایی برشمرد و گفت: هنوز مسیر تعرفه‌گذاری این سرویس مشخص نشده است.

مدیر پروژه IPTV با بیان اینکه این پروژه برای حدود یک‌هزار مشترک در تهران و قزوین به صورت آزمایشی ارائه شده است، تاکید کرد: با تامین و نصب تجهیزات مربوطه پیش بینی می‌شود این پروژه تا پایان امسال به متقاضیان عرضه شود.

به گفته وی بر اساس میزان گستردگی کار و برآوردهای صورت گرفته، ارائه این سرویس به ازای هر مشترک ۱۵۰ دلار سرمایه گذاری نیاز دارد. همچنین مشترکان برای استفاده از سرویس "آی پی تی وی" ناگزیر به تهیه دستگاه ست آپ باکس هستند

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید