روزانه های سینمایی
نمایش خانگی صاحب مجله شد

نمایش خانگی صاحب مجله شد

“شاید تا پیش از این اگر کمی با دقت تر به پیشخوان دکه های روزنامه فروشی نگاه می کردید جای خالی نشریه در زمینه سینمای خانگی را به شدت احساس می کردید.

یعنی در شرایطی که برای هر موضوعی دست کم یکی دو نشریه تخصصی وجود دارد و در زمانی که مثلاً عدد مجلات سینمایی یا ورزشی به بیش از بیست می رسند، نبودن مجله ای که در زمینه سینمای خانگی که مخاطب زیادی هم دارد چندان معقول و منطقی نیست.

شاید بگویید مجله ای با این موضوع لابد مخاطب نداشته که کسی سراغ تهیه و تولیدش نرفته است. اما اتفاقاً تنها عاملی که در ایجاد این خلاء نقش نداشته مخاطب بوده است. یعنی از قضا، در این چند سال یکی دو بار تلاش هایی برای تهیه مجله ای با موضوع سینمای خانگی انجام شد اما این تلاش ها معمولاً عمری بیشتر از یکی دو ماه نداشت و جالب اینکه این کوتاهی عمر با وجود مخاطبان تقریباً مناسب و امیدوار کننده اتفاق می افتاد . پس دلیل این کم اقبالی اهالی رسانه و مقوله سینمای خانگی چه بوده است؟ اگر چه دلیل های این اتفاق بیشتر از یکی دو مورد است اما شاید بهترین آنها سختی کار در این حوزه باشد.”

… عبارات بالا بخشی از سرمقاله نخستین شماره مجله دو هفته نامه سینمای خانگی است. نشریه ای که در کیوسک های مطبوعاتی در معرض فروش قرار گرفته است. با رفتن به نشانی مجله به این آدرس می توانید اطلاعات بیشتری را در باره محتوای نشریه کسب کنید. خاطر نشان می سازد؛ بعد از انتشار ماهنامه داخلی تشکل صنفی موسسات ویدیو رسانه از آذرماه سال جاری، این دومین نشریه با موضوع نمایش خانگی است که منتشر می گردد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۲ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید